Heart of Vietnam

Czas trwania wycieczki

16 days

Kraje, które odwiedzimy

Vietnam

Trip title

Heart of Vietnam

Number of days

16

Trip program in file

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

Hanoi powita Cię spacerem nad Jezioro Zwróconego Miecza i po zatłoczonych ulicach Starego Miasta. Zobaczysz największe atrakcje stolicy, jak kompleks Ho Chi Minha, Pałac Prezydencki, pagody i przejedziesz się rikszą. Pojedziesz do Mai Chau, którego główna dolina rzeczna pokryta jest polami ryżowymi i pieszo zwiedzisz okolicę. Pojedziemy do okolicznych wiosek, gdzie przed powrotem do Hanoi podejrzysz życie i pracę rolników. Pokażemy Ci piękną zatokę Ha Long – zwiedzisz ją z łodzi, pływając pomiędzy wyspami i korzystając z lokalnych atrakcji. Przeniesiemy Cię do Hoi An, abyś poznał niesamowitą historię miasta łącznie z polskim śladem zapisanym na jej kartach, a później odpoczął w basenie lub na plaży. W Hue oprowadzimy Cię po siedzibie cesarzy dynastii Nguyen oraz jednym z grobowców. Stamtąd wyruszysz do Sajgonu, który poznasz z pozycji pasażera ulubionego pojazdu Wietnamczyków – skutera. Dzięki temu pokażemy Ci dużo więcej niż innymi środkami transportu i przekonasz się, że w tej szalonej rzece skuterów można się odnaleźć. Później wyruszysz do prowincji Ben Tre słynącej z wszechobecnych palm kokosowych i sieci małych kanałów wodnych. Po dotarciu na miejsce rejs przez tropikalną scenerię kanałów obsadzonych palmami połączony ze zwiedzaniem m.in. tradycyjnej cegielni czy warsztatu produkującego cukierki kokosowe. Zabierzemy CIę na targ wodny, gdzie wczesnym rankiem hurtownicy skupują towar z łodzi, które przypłynęły z odległych części Delty Mekongu. Przez Sajgon wyruszysz do Mui Ne, aby wypoczywać w resorcie przed powrotem do domu.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Hanoi – Mai Chau – Pu Luong – Hanoi – Ha Long – Danang – Hoi An – Hue – Ho Chi Minh – Ben Tre – Can Tho – Mui Ne

Detailed program of the trip

Dzień 1 Hanoi przylot

Przylot na lotnisko w Hanoi. Spotkanie z kierowcą, z lotniska prywatny transfer do centrum (samochód 16 miejsc, przejazd ok 1 godzina). Przyjazd do hotelu and zakwaterowanie. O 17:00 spotkanie z polskojęzycznym pilotem mieszkającym na stałe w Hanoi. Spacer nad Jezioro Zwróconego Miecza and po wąskich and zatłoczonych uliczkach Starego Miasta. Kolacja w restauracji Highway 4 ze znakomitymi daniami kuchni wietnamskiej. Nocleg.

 

Dzień 2 Hanoi

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu o 08:00 wycieczka prywatna z polskojęzycznym pilotem po największych atrakcjach Hanoi. Początek w kompleksie Ho Chi Minha, gdzie znajduje się słynne mauzoleum legendarnego przywódcy Wietnamu. Następnie wizyta pod pałacem prezydenckim and zwiedzanie m.in. tzw. pagody na jednej nóżce. Dalej wizyta w malowniczo położonej pagodzie Tran Quoc nad Jeziorem Zachodnim skąd przejazd tzw. Świątyni Literatury, czyli najstarszego uniwersytetu w kraju and jednego z symboli wietnamskiej stolicy. Po lunchu w lokalnej restauracji serwującej słynne danie Bun Cha godzinna przejażdżka na rikszach rowerowych po uliczkach starego miasta. Na koniec dnia czas na wizytę na targu Dong Xuan lub jakakolwiek inna wersja do ustalenia z pilotem w trakcie wycieczki. Nocleg.

 

Dzień 3 Hanoi – Mai Chau – Pu Luong

Śniadanie w hotelu. Następnie ok (07:0007:30) odbiór przez przewodnika and podróż z innymi turystami około 4,5 godzin na prowincję, do położonej wśród gór wioski Pu Luong w pobliżu Mai Chau. Obszar ten położony jest na uboczu głównych dróg, a główna dolina rzeczna pokryta polami ryżowymi ograniczona jest stromymi ścianami gór. W czasie przejazdu przystanek na lokalnym targu, a dalej w punkcie widokowym.

Po dotarciu do wioski lunch, aby posilić się przed wycieczką lekkim trekkingiem (ok 6km) pośród pól ryżowych (to okres żniw, najlepszy termin na wizytę!) and malutkich wiosek. Zabudowa w tutejszych wioskach to tradycyjne, budowane na palach wysokie domy. W czasie wycieczki będzie możliwość podglądania lokalnych rolników and fotografowania pięknego krajobrazu pól ryżowych. Kolacja w obiekcie, nocleg w Pu Luong.

 

Dzień 4 Mai Chau – Pu Luong – Hanoi

Śniadanie w obiekcie. Po śniadaniu przejazd minivanem do odleglejszej części wioski gdzie można zobaczyć więcej detali dotyczących uprawy ryżu, poznać sposób nawadniania pól ryżowych and przyjrzeć się miejscowym mieszkańcom. Na koniec krótki spływ po rzece na bambusowej tratwie. W południe powrót do obiektu, czas na wykwaterowanie się and lunch. Przejazd powrotny do Hanoi, gdzie powrót ok 19:00. Nocleg.

 

Dzień 5 Hanoi – Zatoka Ha Long

Po śniadaniu odbiór z hotelu ok. godziny 08.15 przejazd busem ok 4 godziny w kierunku zatoki Halong, jednego z przyrodniczych cudów świata. Po dotarciu do zatoki Halong wejście na pokład łodzi. Zakwaterowanie w kabinach, lunch w restauracji na pokładzie, a w tym czasie łódź płynie przez zatokę gdzie ponad 1800 skalistych wysepek z pionowymi klifami wystaje z morza. Popołudniowa wizyta w jaskini lub pływanie na kajakach po zatoce, albo po prostu odpoczynek w kabinach, rejs realizowany zgodnie z programem na stronie operatora. Wieczorem kolacja na pokładzie. Nocleg na pokładzie łodzi.

 

Dzień 6 Zatoka Ha Long – Hanoi – Danang – Hoi An

Śniadanie na pokładzie. Następnie kontynuacja programu rejsu. Przed południem opuszczenie pokładu and przejazd powrotny do Hanoi. W Hanoi chwila czasu na zakupy lub wczesną kolację and ok 18:00 przejazd na lotnisko, skąd przelot do Danang w środkowym Wietnamie (Vietnam Airlines, klasa ekonomiczna, bagaż 20kg). Z lotniska transfer do hotelu (45 minut). Zakwaterowanie and nocleg.

 

Dzień 7 Hoi An

Śniadanie w hotelu. O 09:00 spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Dzień przeznaczony na poznanie historii Hoi An. Najpierw piesza wycieczka przez stare miasto z wizytą m.in. po pomnikiem Polaka Kazimierza Kwiatkowskiego, w jednym z budynków zgromadzeń mniejszości chińskich, na słynnym moście japońskim oraz w zabytkowym domu.

Lunch w restauracji and chwila czasu na odpoczynek popołudniu na hotelowym basenie. Ok 15:00 wycieczka rowerowa (ok 1015 km) przez pola ryżowe kilometrów do wioski Tra Que gdzie zobaczyć będzie można piękne ogrody warzywne, a następnie dalej na plażę Bang An. Nocleg.

 

Dzień 8 Hoi An – Hue

Śniadanie w hotelu. Ok godziny 07:3008:00 wykwaterowanie, odbiór przez przewodnika and wycieczka prywatna do Hue. Trasa widokowa z przejazdem przez słynną przełęcz Hai Van Pass and postojem fotograficznym na plaży Lang Co. Dotarcie do Hue ok 13:00, lunch and zwiedzanie zwiedzenie tzw. Cytadeli, czyli dawnego zakazanego miasta siedziby cesarzy dynastii Nguyen oraz jednego z grobowców. Nocleg.

 

Dzień 9 Hue – Sajgon

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie ok and transfer na lotnisko z prywatnym kierowcą, skąd lot do Sajgonu (Vietnam Airlines, , Economy, bagaż 20kg). W Sajgonie odbiór z lotniska przez prywatnego kierowcę and przejazd do hotelu. Czas na krótki relaks. Wczesnym wieczorem (18:00) odbiór z hotelu przez polskojęzycznego pilota aby zobaczyć nocny Sajgon w najbardziej charakterystyczny dla jego mieszkańców sposób, czyli z poziomu motocykla. Doświadczeni kierowcy zabiorą grupę w niesamowitą podróż na tylnych siedzeniach motorków. W czasie wycieczki zobaczymy jak porusza się wśród tysięcy innych motocykli and skuterów and lawiruje w gąszczu małych uliczek. Przejedziemy przez nowoczesne and lokalne dzielnice starając się w znaleźć lokalne specjalności serwowane w niezliczonych ulicznych knajpkach. Lokalne jedzenie w ciekawych lokalizacjach and możliwość swobodnego fotografowania ruchu ulicznego to największe atrakcje tej wycieczki. Powrót do hotelu ok 21:00. Nocleg.

 

Dzień 10 Sajgon – Ben Tre – Can Tho

Śniadanie. Następnie odbiór z hotelu and ok. godziny 08.00 prywatna wycieczka do Delty Mekongu z polskojęzycznym pilotem. Przejazd około 2,5 h do prowincji Ben Tre słynącej z wszechobecnych palm kokosowych and sieci małych kanałów wodnych. Po dotarciu na miejsce spotkanie rejs przez tropikalną scenerię kanałów obsadzonych palmami.

W czasie rejsu przystanki się w takich miejscach jak m.in. tradycyjna cegielnia z niesamowitymi piecami w kształcie ula, ogród rodzinny z tropikalnymi owocami, warsztat produkujący cukierki kokosowe. Następnie przejazd miejscową rikszą motorową (Xe Loi) na pyszny lunch z lokalnymi specjalnościami. Po lunchu małą łodzią wiosłową rejs przez najmniejsze kanały and po kolejnej przesiadce powrót na brzeg oraz przejazd do Can Tho (przejazd ok 2,5h). Wieczorem wyjście z pilotem na spacer na nabrzeżu Ninh Kieu. Nocleg.

 

Dzień 11 Can Tho – Sajgon

Wcześnie rano (05:00) krótkie przejście na przystań skąd rejs małą łodzią na targ rzeczny w Cai Rang. Po dotarciu na miejsce przepłyniemy pomiędzy łodziami gdzie hurtownicy skupują towary (owoce and warzywa) z łodzi, które przypłynęły tutaj z odległych części Delty Mekongu. Wczesny ranek to najbardziej ruchliwy okres dnia na targu, więc wizyta o tej porze jest najlepszym wyborem.

Po wycieczce powrót do hotelu na śniadanie and chwila czasu wolnego przed wykwaterowanie. Następnie przejazd powrotny do Sajgonu (łącznie ok 4,5h jazdy) z postojem na wizytę w fabryce kakao. Powrót do Sajgonu and pożegnanie pilota. Wieczór wolny na odpoczynek. Nocleg.

 

Dzień 12 Sajgon – Mui Ne

Śniadanie w hotelu. O 09:30 wykwaterowanie and przejazd do Mui Ne z prywatnym kierowcą (4,5 h, samochód 16 miejsc). Czas wolny na odpoczynek. Nocleg.

 

Dzień 13-15 Mui Ne

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na wypoczynek. Noclegi w resorcie.

 

Dzień 16 Mui Ne – Sajgon

Śniadanie w hotelu. O 12:00 wykwaterowanie, czas wolny na lunch and o 13:00 przejazd do Sajgonu z anglojęzycznym przewodnikiem (przejazd ok 4,5h). W Sajgonie chwila czasu na zakupy na bazarze lub w centrum handlowym, wizytę w spa lub kolację. O 20:30 transfer na lotnisko. KONIEC PROGRAMU.

 

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe