Asian classics

Czas trwania wycieczki

10 days

Kraje, które odwiedzimy

Kambodża, Wietnam

Trip title

Asian classics

Number of days

10

Trip program in file

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

The first evening will pass you on a pleasant journey as a passenger on a scooter, during which you will see how the city and its night life look like. The next day you will visit the Angkor complex, entered on the UNESCO World Heritage List - ruined by jungles and robbers, and yet delightful as it was years ago. From Siem Reap, you'll set out for Saigon through Tonle Sap Lake, where you'll meet people living and working on the water. From the former capital of Vietnam, a trip to the tunnel complex built during the Vietnam-American War awaits you. They served as shelter for the soldiers of Vietcong and the regular army of northern Vietnam during the continuous bombing of this area and constituted a base for guerrilla operations. In Saigon, you'll also be able to learn the night life and customs of the city and its people as a scooter passenger. To take a break from the hustle and bustle, we'll take you to the magical Mekong Delta, which impresses with lush vegetation and one of the last original floating markets. Before returning home, relax on Phu Quoc island.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Siem Reap – Ho Chi Minh – Cu Chi – Ben Tre – Can Tho – Phu Quoc

Detailed program of the trip

Dzień 1 – Singapur – Siem Reap

Przylot do Siem Reap. Odbiór z lotniska przez polskiego opiekuna; transport klimatyzowanym busem do hotelu w centrum miasta. Zakwaterowanie, czas wolny. Wieczorem wycieczka motorkami (jako pasażerowie „Siem Reap po zmroku”.

 

Dzień 2 – Siem Reap

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę do wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO kompleksu Angkor. W programie jedno z najbardziej niesamowitych miejsc w Kambodży – ukryty w dżungli Angkor Wat, gdzie znajduje się słynny, chociaż bardzo zrujnowany przez siłę dżungli, a także wielu rabusiów, kompleks miejski i świątynny. Khmerska architektura imponuje swym rozmachem i monumentalizmem, o czym  przekonacie się Państwo sami. Wieczorem dla chętnych wyjście na kolację (nie wliczona w cenę).

 

Dzień 3 – Siem Reap – Sajgon

Po śniadaniu przejazd na przystań skąd rozpoczniemy rejs po Jeziorze Tonle Sap – największym jeziorze w Azji Południowo-Wschodniej. Na jeziorze znajduje się wiele pływających wiosek, które w zależności od poziomu wody, przemieszczają się one po całym obszarze jeziora. Z pokładu można obserwować codzienne życie tych niecodziennych siedzib, gdzie oprócz domów znajdują się kościoły, restauracje… oraz niezwykłe krajobrazy i zwierzęta, żyjące u brzegów jeziora. Następnie transfer na lotnisko na lot do Sajgonu. Transfer z lotniska do kolonialnego hotelu w centrum miasta. Dla chętnych wyjście wieczorem na kolację.

 

Dzień 4 – Sajgon

Po śniadanie w hotelu wycieczka do kompleksu tuneli zbudowanego w czasie wojny wietnamsko- amerykańskiej. Służyły one za schronienie żołnierzom Vietcongu i regularnej armii północnego Wietnamu, w czasie ciągłych bombardowań tego obszaru i stanowiły bazę wypadową do działań partyzanckich. Tunele położone są 70km od Sajgonu, przejazd klimatyzowanym minivanem. Na miejscu zobaczymy krótki film propagandowy o tym jak tunele pomogły zwyciężyć amerykańskich imperialistów w Wietnamie. Następnie obejrzymy szereg pułapek jakie były używane przez armię północy. Będzie także okazja zejść pod ziemię i pokonać niewielki fragment tunelu. Chętni dodatkowych wrażeń będą mieli okazję spróbować swoich sił w strzelaniu z różnych rodzajów broni. Dostępne są m.in. następujące modele: AK47, M16, M60, M30. Na koniec skosztujemy gotowanej tapioki i herbaty, które przez długie okresy stanowiły podstawę pożywienia dla walczących w tunelach. Powrót do Sajgonu. W między czasie obiad u Pana „Grzybka”.
Po przyjeździe do miasta Wuja Ho zwiedzimy Muzeum Wojny, dawniej zwanym Muzeum Zbrodni Amerykańskich.
Powrót do hotelu. Czas wolny. O godzinie 18.50 zbiórka w lobby hotelowym. Szalona, ale bezpieczna jazda na motorkach po Sajgonie. Sajgon z pozycji motorka wygląda zupełnie inaczej, a jadąc na tylnym siedzeniu
motorka, każdy uczestnik ma wyśmienitą okazję do ciągłego obserwowania (i fotografowania) życia w jednej z największych azjatyckich metropolii. W programie lokalne jedzenie, kawa, sok z trzciny cukrowej
i wizyta w nocnym rockowym klubie.

 

Dzień 5 – Sajgon – Ben Tre – Can Tho

Wycieczka do Delty Mekongu, jednego z najbardziej oryginalnych rejonów w Wietnamie. Obszaru przeciętego licznymi rzekami i kanałami, a równocześnie połączonego siecią tysiąca mostów i mostków oraz wciąż funkcjonującym na szeroką skalę transportem rzecznym. Zobaczymy bujną roślinność i wiele tradycyjnych zajęć mieszkańców tego rejonu. Po śniadaniu w hotelu przejazd do kokosowej stolicy Wietnamu – prowincji Ben Tre. Na miejscu rejs łodzią po Mekongu, wizyta w lokalnych zakładach rzemieślniczych i obiad ze specjałami kuchni mekońskiej. Dalej przejazd do miasta Can Tho. Zakwaterowanie w agroturystyce. Czas wolny. Wieczorem kolacja. Nocleg w agroturystyce.

 

Dzień 6 – Can Tho – Phu Quoc

Wczesna pobudka; wizyta na największym and jednym z ostatnich oryginalnych pływających targów w Azji PołudniowoWschodniej. Na miejscu można będzie zobaczyć dziesiątki łodzi and dżonek, z których sprzedaje się owoce, warzywa, wyposażenie domów. Zobaczycie Państwo także pływające kawiarnie and sklepy. Dla chętnych możliwość kupna świeżych owoców. Powrót do hotelu, śniadanie. Po śniadaniu transfer na lotnisko na lot na
wyspę
Phu Quoc.
Odbiór
z lotniska, transfer do resortu.
Zakwaterowanie,
czas wolny.

 

Dzień 7 – 9 Wyspa Phu Quoc

Relaks na wyspie Phu Quoc.

 

Dzień 10 Wyspa Phu Quoc Singapore

Po śniadaniu w hotelu transport na lotnisko na lot do Singapuru.
Koniec programu.

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe