Flavors of Vietnam

Czas trwania wycieczki

14 days

Kraje, które odwiedzimy

Vietnam

Trip title

Flavors of Vietnam

Number of days

14

Trip program in file

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

At the beginning you have the opportunity to visit the Hanoj Old Town with all attractions and try the best pho soup. From Hanoi we will set off to Ha Long Bay, where we will accommodate you on a boat so that you can take advantage of attractions such as kayaks, a visit to the village on the water, caves or squid fishing. Through Hanoi we will set off to Hue, where you will be impressed by the Forbidden City, Imperial Palace or the Citadel. The next delightful town on your route is Hoi An with beautiful views of the Hai Van pass along the way. On-site local farming, cooking classes, a Vietnamese nap and lunch with specialties from Central Vietnam. You will visit the Mekong Delta with its amazing vegetation and charm, where you will again try the dishes typical of the region. You will also learn the history of Vietnam in the Cu Chi tunnels - do you have the courage to enter them? You will spend your last days on a paradise beach in Mui Ne.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Hanoi – Ha Long – Hue – Hoi An – Ho Chi Minh – Delta Mekongu – Cu Chi – Mui Ne

Detailed program of the trip

Dzień 1 Hanoi

Przylot na lotnisko Noi Bai w Hanoi. Oprawa wizowobagażowa. Przejazd z lotniska klimatyzowanym busem do hotelu w centrum miasta (zakwaterowanie od godziny 14.00). Czas wolny na odpoczynek. Po południu spacer z polskim pilotem po hanojskiej starówce, zwanej także “dzielnicą 36 ulic”, gdzie w przeszłości każda nazwa ulicy odpowiadała nazwie towarom jakie się na niej sprzedawało. Polecane miejsca do odwiedzenia: Plac Ba Dinh pod Mauzoleum Wuja Ho, Pagoda na „Jednej Nodze”, Świątynia Literatury, ulicą Dien Bien Phu, gdzie znajduje się stara dzielnica kolonialna będąca siedziba ambasad and administracji państwowej. Powrót do hotelu. Czas wolny. Wieczorem wyjście na kolację.

 

Dzień 2 Hanoi – Zatoka Ha Long

Po śniadaniu w hotelu przejazd minibusem w kierunku północnowschodnim. Po drodze miniemy malowniczą deltę Rzeki Czerwonej drugą największą rzekę w Wietnamie, pola ryżowe z grobowcami oraz górnicze miasteczka prowincji Quang Ninh. Dojazd do przystani, wejście na statek. Powitalny koktajl dla gości oraz zakwaterowanie w kajutach. Po zakwaterowaniu się gości łódź ruszy w rejs po Zatoce Ha Long obszaru znajdującego się na listach światowego dziedzictwa UNESCO. W programie m.in. kajaki, połów kalmarów, relaks na pokładzie łodzi. Wieczorem kolacja and nocleg na łodzi.

 

Dzień 3 Ha Long- Hanoi

Dla chętnych wczesna pobudka na wschód słońca nad Zatoką. Po śniadaniu na łodzi wizyta w jaskiniach Sung Sot. Powrót na łódź, wykwaterowanie z kajut, lekki obiad oraz rejs powrotny do portu. Podczas rejsu do portu lekcja przyrządzania Sajgonek. Powrót do Hanoi, czas wolny. Wieczorem transfer na stacje kolejową na nocny pociąg do Hue (wagony sypialne 4os, 22:20 10.52).

 

Dzień 4 Hanoi – Hue

Odbiór ze stacji kolejowej transfer do hotelu w celu zostawienia bagaży. Prywatną wycieczkę po Hue zaczniemy od wizyty w „Zakazanym Mieście”. Pałac Cesarski and Cytadela były wzorowane na Pekińskim Zakazanym Mieście. Brama Ngo Mon zaprowadzi nas wprost do Purpurowego Zakazanego Miasta, które było zarezerwowane tylko dla rodu królewskiego Nguyenow and pozostawało zamknięte pomiędzy XVIII, a XX wiekiem n.e.

Po obiedzie wizyta w jednym z królewskich grobowców. Grobowce położone wzdłuż doliny rzeki Perfumowej. Każdy z kompleksów był budowany jeszcze za życia władcy and miał być jego pałacem, w którym będzie panował po śmierci. Powrót do hotelu, czas wolny.

 

Dzień 5 Hue – Hoi An

Po śniadaniu w hotelu przejazd minibusem (przejazd w małej grupie) do miasteczka Hoi An. Po drodze przejazd przez przełęcz Hai Van (jeśli pogoda pozwoli) geograficzną granicę pomiędzy Wietnamem Północnym, a Południowym oraz pomiędzy klimatem subtropikalnym and tropikalnym. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na odkrywanie uroków Hoi An oraz odnalezienie pomnika „Kazika”.

 

Dzień 6 Hoi An

Po śniadaniu w hotelu wycieczka rowerowa połączona z lekcją gotowania. Przejazd rowerami z Hoi An do wioski Tra Que. Na miejscu lekcje lokalnego rolnictwa, lekcje gotowania, wietnamska drzemka and obiad ze specjałami z kuchni środkowego Wietnamu. Powrót do hotelu, czas wolny.

 

Dzień 7 Hoi An – Sajgon

Po śniadaniu w hotelu czas wolny. Transfer na lotnisko na lot do Sajgonu (14:0015:25). Odbiór z lotniska, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku spotkanie z polskim pilotem w lobby hotelowym, spacer po kolonialnym Sajgonie. Powrót do hotelu. Wieczorem szalona, ale bezpieczna jazda na motorkach po Sajgonie.

Sajgon z pozycji motorka wygląda zupełnie inaczej, a jadąc na tylnym siedzeniu motorka, każdy uczestnik ma wyśmienita okazje do ciągłego obserwowania (and fotografowania) życia w jednej z największych azjatyckich metropolii. W programie lokalne jedzenie, kawa, sok z trzciny cukrowej. Powrót do hotelu około godziny 21.00.

 

Dzień 8 Sajgon – Delta Mekongu

Po śniadaniu w hotelu Wycieczka do Delty Mekongu, jednego z najbardziej oryginalnych rejonów w Wietnamie. Obszaru przeciętego licznymi rzekami and kanałami, a równocześnie połączonego siecią tysiąca mostów and mostków oraz wciąż funkcjonującym na szeroką skalę transportem rzecznym. Na miejscu rejs po Mekongu, wizyta w lokalnych warsztatach rzemieślniczych, przedstawienie z tradycyjną muzyką z Delty and obiad ze specjałami kuchni mekońskiej. Powrót do Sajgonu, po drodze przerwa na kawę w hamaku. Wieczorem czas wolny.

 

Dzień 9 Sajgon – Tunele Cu Chi

Po śniadaniu w hotelu wycieczka do kompleksu tuneli zbudowanego w czasie wojny wietnamskoamerykańskiej. Służyły one za schronienie żołnierzom Vietcongu and regularnej armii północnego Wietnamu, w czasie ciągłych bombardowań tego obszaru and stanowiły bazę wypadową do działań partyzanckich. Na miejscu zobaczymy krótki film propagandowy, następnie obejrzymy szereg pułapek, będzie także okazja zejść pod ziemię and pokonać niewielki fragment tunelu. Na koniec skosztujemy gotowanej tapioki and herbaty, które przez długie okresy stanowiły podstawę pożywienia dla walczących w tunelach. Powrót do Sajgonu, wyjście na obiad. Powrót do hotelu czas wolny/zakupy. Wieczorem wyjście na pożegnalną kolację.

 

Dzień 10 Sajgon – Mui Ne

Po śniadaniu w hotelu transfer prywatnym busem do resortu w Mui Ne (czas przejazdu 56h). Po drodze będzie można zobaczyć sady „owoców smoka”. Przyjazd do resortu, zakwaterowanie w resorcie, czas wolny.

 

Dzień 11-13 Mui Ne

Czas wolny w Mui Ne.

 

Dzień 14 Mui Ne – Sajgon wylot

Prywatny transfer z Mui Ne na lotnisko Tan So Nhat w Sajgonie na lot powrotny do Polski. Koniec wycieczki.

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe