Classic Burma

Czas trwania wycieczki

10 days

Kraje, które odwiedzimy

Myanmar

Trip title

Klasyczna Mjanma

Number of days

10

Trip program in file

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

Myanmar will greet you with the most beautiful pagoda in the country. You know its golden dome from photos, and it is breathtaking live! From Rangoon, we will set off to another Burma attraction - Golden Rock, to which a beautiful trekking path leads. This is one of the most sacred places for the Buddhist religion in Burma, in this place you can always meet large numbers of pilgrims. In Bago we will visit pagodas and a statue of Buddha, then return to Rangoon. You will fly to Mandalay, the cultural capital of the country. A cruise on the Irwadi River will lead you to the largest pagoda in the country and the largest (unbreakable!) Bell in the world, as well as to other beautiful places that we have chosen for you. By the river you will set off to Bagan, where at sunrise you can rise in a balloon above the dunes of this picturesque city. There are many temples in the huge area, among which we will visit the most eminent. You will reach Heho and Lake Inle - a beautiful water reservoir surrounded by mountains, famous for fishermen balancing on one foot on their wobbly boats. Check how the water market works and meet the people of the Indein national minority. After returning to Rangoon, a farewell dinner and transfer to the airport will complete our journey.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Rangun – Golden Rock – Bago – Mandalay – Bagan – Mt. Popa – Heho – Inle Lake

Detailed program of the trip

Dzień 1 Yangoon przylot

Przylot do Yangoon. POCZĄTEK PROGRAMU. Spotkanie z kierowcą and przejazd do hotelu o godzinę 15:00 spotkanie z polskim pilotem w lobby, omówienie programu wyjazdu, po czym krótki przejazd do Pagody Schwedagon. Największej and z najbardziej znamienitej pagody w kraju, która widoczna jest z wielu miejsc dawnej stolicy Birmy. Po wizycie w tym niesamowitym obiekcie kolacja w restauracji Pandomar. Nocleg.

 

Dzień 2 Yangoon – Golder Rock – Bago

Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd do jednej z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Birmy, słynnej Golden Rock. Przejazd ok 5h w jedną stronę w czasie którego można podziwiać lasy and miejscowe farmy. Lunch w restauracji w Bago, a następnie przystanek w wiosce pielgrzymów, która jest punktem startowym do odwiedzin przy Złotej Skale. Najpierw krótki przejazd pod górę półciężarówką a dalej około godzinny trekking do góry aby dotrzeć do tego słynnego miejsc, gdzie pozłacana skała zdaje się przeczyć prawom grawitacji.

To jedno z najbardziej świętych miejsc dla religii buddyjskiej w Birmie, w tym miejscu zawsze można spotkać duże ilości pielgrzymów. Po sesji fotograficznej and obejrzeniu kapliczek zejście na dół lub odczekanie chwili na zachód słońca w tym niesamowitym miejscu. Zejście na dół and krótki przejazd do hotelu. Nocleg.

 

Dzień 3 Bago – Yangoon

Wczesne śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd do Bago, dawnej stolicy księstwa Mon, które było jedną z największych potęg regionu w 15 wieku naszej ery. Na miejscu zwiedzanie pagody Shwemawdaw, obejrzenie posągu Buddhy w stanie spoczynku (55 metrowej długości) oraz pałacy Kanbawza Thardi. Poza tymi obiektami zoczymy też nieco lokalnego kolorytu odwiedzając targ oraz miejscowe manufaktury tekstyliów.

Po lunchu przejazd do Yangoon z przystankiem na cmentarzu ofiar drugiej wojny światowej poświęconego ponad 27 tysiącom żołnierzy strony alianckiej którzy zginęli w czasie walk w regionie. Nocleg.

 

Dzień 4 Yangoon – Mandalay

Wczesne śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Yangoon and lot do Mandalay, kulturalnej stolicy kraju. Po przylocie przejazd na przystań nad rzeką Irawadi którą rejs w górę rzeki do Mingun. W tym miejscu znajduje się największa objętościowo pagoda w kraju, gigantyczna ceglasta bryła której budowa została przerwana pod koniec 18 wieku. Obok pagody znajduje się także największy na świecie (niepęknięty) dzwon
ważący
87 ton. Po wizycie w Mingun powrót łodzią do centrum, lunch and wizyta w pagodzie Mahamuni mieszczącej najbardziej święty posąg Buddhy w kraju, który wierni oklejają płatkami wykonanymi ze szczerego złota.

 

Dzień 5  Mandalay – Bagan

Tego dnia zobaczymy także przepiękny drewniany klasztor Shwenandaw or pagodę Kuthodaw, która nazywana jest obiektem mieszczącym największą książkę świata. Tutaj na ponad 700 kamiennych tablicach wyryte buddyjskie skrypty. Przed wieczorem przejazd do Amarapura, jednej z dawnych stolic Birmy gdzie przechadzka po prawie 200metrowym, najdłuższym na świecie moście z drzewa tekowego, z którego można podziwiać piękne widoki na okoliczne pola. Będziemy tutaj w okolicach zachodu słońca aby utrwalić niezwykły widok and kolory jakie można doświadczyć o tej porze. Nocleg.

 

Dzień 6  Bagan

Przed wschodem słońca dla chętnych możliwość na skorzystanie z jednej z największych atrakcji turystycznych Birmy lot balonem ponad świątyniami. Atrakcja płatna odrębnie, ok 380 USD za osobę.
Dla
pozostałych osób możliwość obejrzenie wschodu słońca z tarasów jednej ze świątyń, a następnie powrót na śniadanie w hotelu. Początek zwiedzania Bagan, słynącego z równiny pokrytej setkami świątyń and stup. Jest to obok Angkor Wat najcenniejszy archeologicznie and kulturowo obszar w całej Azji PołudniowoWschodniej. W ramach tego dnia obejrzymy kilka najznamienitszych ze świątyń na tym olbrzymim obszarze oraz zobaczymy jak wygląda bardzo proste życie w wiosce tuż obok tak dużych atrakcji turystycznych. Lunch w lokalnej restauracji. Ok. 15.00 zmienimy środek lokomocji na małe and sympatyczne rowery elektryczne, którymi eskapada do świątyń położonych nieco na uboczu utwardzonych dróg. Przygoda dla każdego, kto potrafi jeździć na rowerze. Po zwiedzeniu świątyń and lokalnej wioski zwrócimy rowery elektryczne w miejscu startu. Nocleg.

 

Dzień 7 Bagan – Mt. Popa – Bagan

Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd (około 11,5 godziny) do słynnej Mount Popa, wygasłego stożka wulkanicznego. Na szczycie znajduje się świątynia, która od dawna zajmuje niezwykle ważne miejsce w religii and kulturze Birmy, a gdzie czci się 37 animistycznych duchów. Opcjonalne wejście na szczyt (zajmuje około 45 minut), skąd podziwiać można piękny panoramiczny widok. Wizyta w Taung Kalet and przejazd na lunch w Mt Popa Resort skąd rozpościera się fantastyczny widok na całą okolicę and odwiedzaną wcześniej świątynię. Po lunchu przejazd powrotny do Bagan and chwila czasu na relaks w hotelu. O zachodzie słońca kolacja w restauracji Sunset Garden ze znakomitym widokiem na zachód słońca nad rzeką Irawadi. Nocleg.

 

Dzień 8 Bagan – Heho – Inle Lake

Śniadanie w hotelu a następnie przejazd na lotnisko w Bagan and lot wewnętrzny do Heho. Z Heho transfer nad jezioro Inle, jedną z największych atrakcji kraju. Jest to przepiękny zbiornik wodny położony w otoczeniu gór, słynący z rybaków balansujących na jednej nodze na swoich chybotliwych łodziach. W czasie wycieczki tego dnia wizyta w drewnianym klasztorze Shwe Yan Pyay, skąd przejazd na lunch and dalej do hotelu. Po zakwaterowaniu wycieczka łodzią na główną taflę Jeziorza Inle. Obserwacja słynnych rybaków balansujących na dziobie łodzi stojąc na jednej nodze, a wiosłując przy użyciu drugiej.

Następnie wizyta w pogodzie Phaungdaw Oo z pięcioma zabytkowymi posągami Buddy nakrytymi liśćmi ze szczerego złota oraz w manufakturze birmańskich cygar. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

Dzień 9 Inle Lake

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wizyta na jednym z pływających targów na jeziorze. Targi te zmieniają swoją lokalizację w kolejnych wioskach zgodnie z dniami tygodnia. Dalej wycieczka małym kanałem do wiosek zamieszkałych przez ludność mniejszości narodowej Indein. Tutejsze kobiety słyną z swoich nienaturalnie długich szyi, uznawanych za oznakę piękna. Zwiedzanie ruin dawnego miasta z setkami pozostałości po pagodach w kompleksie Alaung Sithu. Obecnie ruiny pokryte przez bogatą roślinność ale oferują piękne widoki na jezioro Inle. Lunch w jednej z miejscowych wiosek. Popołudniu przesiadka na kajaki, na pokładzie których samodzielnie będziemy mogli zwiedzić kanały jednej z wiosek zlokalizowanych na jeziorze. Po kajakach powrót do hotelu and odpoczynek. Nocleg.

 

Dzień 10 Inle Lake – Heho – Yangoon

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu transfer na lotnisko w Heho. Przed lotniskiem postój na lekki lunch. Z Heho przelot wewnętrzny do Yangoon. Z lotniska przejazd do centrum Yangoon gdzie czas na ostatnie zakupy przed wylotem na targu z pamiątkami, a następnie przejazd na kolację pożegnalną w iście królewskim stylu. Kolacja w Karaweik Royal Barge, gdzie w czasie kolacji w formie bufetu podziwiać można występy lokalnych artystów. Po kolacji transfer na lotnisko, pożegnanie z pilotem. KONIEC PROGRAMU (Możliwy dodatkowo pobyt wypoczynkowy na plaży).

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe