Szlakiem wiary 2

Czas trwania wycieczki

14 dni

Kraje, które odwiedzimy

Wietnam

Tytuł wycieczki

Szlakiem wiary 2

Ilość dni

14

Program wycieczki w pliku

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

Po wczesnym zakwaterowaniu czeka Cię wycieczka rikszami po Sajgonie (5h). Podczas wycieczki wizyta w Pałacu Zjednoczenia, gdzie 30 kwietnia 1975 roku oficjalnie zakończyła się wojna wietnamska. Niedaleko pałacu znajduje się imponująca stara francuska katedra nazwana Małą Katedrą Notre Dame oraz stary kolonialny budynek Poczty Głównej. W Delcie Mekongu, obszarze przeciętym licznymi rzekami i kanałami, zobaczysz bują roślinność i wiele tradycyjnych zajęć mieszkańców tego rejonu, w tym produkcję cukierów kokosowych, mat z trawy ryżowej. Odwiedzimy nawiększy pływający targ wodny w Azji Południowo-Wschodniej, skąd wyruszymy do kościoła Tac Say – największego miejsca kultu w południowym wietnamie, uczęszczanym przez katolików, ale także buddystów. Na naszej trasie znajdą się również Posąg Chrystusa na Małej Górze, Centrum Pielgrzymkowe Matki Boskiej Tra Kieu, kapliczka bł. Andrzeja Phu Yen – pierwszego wietnamskiego męczennika katolickiego oraz Góry Marmurowe z lokalnymi pagodami. W Hue odwiedzimy Zakazane Miasto, Pałac Cesarski i Cytadelę. Nie zabraknie także “wietnamskiej Częstochowy”, czyli Sanktuarium Maryjnego w La Vang, gdzie weźmiemy udział w mszy i lokalnej drodze krzyżowej. Na zakończenie przygody zostawimy sobie rejs po Rzece Perfumowej i wizytę w Grobowcu Królewskim.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Sajgon – Delta Mekongu – Can Tho – Bac Lieu – Vung Tau – Mui Ne – Hoi An – Hue – La Vang

Szczegółowy program wycieczki

Dzień 1 Europa – Wietnam

Wylot do Wietnamu.

 

Dzień 2 Sajgon

Przylot na lotnisko Tan Son Nhat w Sajgonie. Na początek odprawa wizowobagażowa. Na lotnisku będzie czekał polski pilot. Przejazd z lotniska klimatyzowanym autobusem do hotelu w centrum miasta. Wczesne zakwaterowanie, śniadanie oraz czas wolny na krótki odpoczynek. Wycieczka rikszami po Sajgonie (5h).

Podczas wycieczki wizyta w Pałacu Zjednoczenia, gdzie 30 kwietnia 1975 roku oficjalnie zakończyła się wojna wietnamska. Niedaleko pałacu znajduje się imponująca stara francuska katedra nazwana Małą Katedrą Notre Dame oraz stary kolonialny budynek Poczty Głównej. Wieczorem kolacja.

 

Dzień 3 Sajgon – Delta Mekongu – Can Tho

Wycieczka do Delty Mekongu, jednego z najbardziej oryginalnych rejonów w Wietnamie. Obszaru przeciętego licznymi rzekami i kanałami, a równocześnie połączonego siecią tysiąca mostów i mostków oraz wciąż funkcjonującym na szeroką skalę transportem rzecznym. Zobaczymy bujną roślinność i wiele tradycyjnych zajęć mieszkańców tego rejonu.

Śniadanie w hotelu. Przejazd około 90 kilometrów autobusem do prowincji Ben Tre słynącej z wszechobecnych palm kokosowych i sieci małych kanałów wodnych. Po dotarciu na miejsce wycieczka zacznie się od rejsu przez tropikalną scenerię kanałów obsadzonych palmami. W czasie rejsu zatrzymamy się w warsztatach produkujących m.in. cukierki kokosowe, maty z trawy ryżowej. Pokaz słynnej muzyki z Delty Mekongu „Cai Luong”. Lunch z lokalnymi specjałami. Powrót do portu, przejazd autokarem do Can Tho. Wieczorem kolacja.

 

Dzień 4 Can Tho – Bac Lieu – Can Tho

Rano wizyta na największym pływającym targu wodnym w Azji PołudniowoWschodniej. Możliwość zrobienia ciekawych zdjęć, zakupu kawy z pływającej kawiarni czy owoców. Przejazd (ok. 4h) do kościoła Tac Say w prowincji Bac Lieu, gdzie spoczywa ciało zamordowanego przez oddziały partyzanckiej armii wyzwolenia Wietnamu w czasach kiedy Wietnam był kolonią francuską. Kościół jest największym miejscem kultu w południowym Wietnamie, gdzie modlić się chodzą nie tylko katolicy ale i buddyści. Msza w miejscowym kościele. Powrót do Can Tho. Nocleg.

 

Dzień 5 Can Tho – Vung Tau

Przejazd (ok 6 7h) z Can Tho do nadmorskiej miejscowości Vung Tau. Na miejscu wizyta na Małej Górze, gdzie znajduje się Posąg Chrystusa. Zakwaterowanie w resorcie pod Vung Tau. Czas wolny.

 

Dzień 6 Vung Tau – Mui Ne

Przejazd z Vung Tau do Mui Ne (ok. 4h). Zakwaterowanie w resorcie. Czas wolny na plaży.

 

Dzień 7 Mui Ne

Czas wolny na plaży.

 

Dzień 8 Mui Ne – Sajgon – Hoi An

Rano czas wolny. Przejazd (ok 56h) na lotnisko w Sajgonie. Lot do Da Nang, transfer do Hoi An. Wieczorem kolacja oraz dla chętnych spacer po starówce w Hoi An.

 

Dzień 9 Hoi An

Rano spacer po Hoi An oraz wizyta na lokalnym bazarze. Po południu przejazd do Centrum Pielgrzymkowego Matki Boskiej Tra Kieu, z przystankiem przy Kapliczce . Andrzeja Phu Yen pierwszego wietnamskiego męczennika katolickiego. Według przekazów, . Andrzej Phu Yen był jednym z uczniów Alexandre De Rhodes misjonarza katolickiego, który stworzył podstawy obecnego pisma wietnamskiegoChu Quoc Ngu. Wieczorem kolacja i czas wolny. Dla chętnych wieczorny spacer po starówce.

 

Dzień 10 Hoi An – Hue

Przejazd (ok. 5h) do dawnej stolicy Hue, po drodze zatrzymamy się w Górach Marmurowych i zwiedzimy lokalną pagodę (kościół buddyjski). Przejazd przez przełęcz Hai Van (jeśli pogoda pozwoli) geograficzną granicę pomiędzy Wietnamem Północnym, a Południowym oraz pomiędzy klimatem subtropikalnym i tropikalnym. Przyjazd do Hue, obiad.

Po południu wizyta w „Zakazanym Mieście”. Pałac Cesarski i Cytadela były wzorowane na Pekińskim Zakazanym Mieście. Wjazd przez przez bramę Ngo Mon zaprowadzi nas wprost do Purpurowego Zakazanego Miasta, które było zarezerwowane tylko dla rodu królewskiego Nguyen’ów i pozostawało zamknięte pomiędzy XVIII, a XX wiekiem n.e..Wieczorem kolacja.

 

Dzień 11 Hue – La Vang

Po śniadaniu, pojedziemy nawiedzić ‘wietnamską Częstochowę’, Sanktuarium Maryjne w La Vang, miejsce jedynej uznanej przez Kościół aparycji Matki Bożej. W trakcie naszej wizyty w Va Lang, odprawimy Mszę Świętą. Oprócz samego Sanktuarium zobaczymy lokalną Drogę Krzyżowa, oraz płaskorzeźbę wietnamskich 117 męczenników, wyniesionych na ołtarze przez Świętego Jan Pawła II Powrót do hotelu. Czas wolny. Wieczorem kolacja.

 

Dzień 12 Hue – Sajgon

Rano rejs łodzią po Rzece Perfumowej, wizyta w 7piętrowej pagodzie Thien Mu oraz w grobowcu królewskim. Transfer na lotnisko na lot do Sajgonu. Odbiór z lotniska i transfer do hotelu. Pożegnalna kolacja.

 

Dzień 13 Sajgon – wylot

Rano czas wolny na zakupy. Po południu późny obiad. Wykwaterowanie z hotelu do godziny 18.00. Transfer na lotnisko na lot powrotny.

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe