Szlakiem historii

Czas trwania wycieczki

13 dni

Kraje, które odwiedzimy

Wietnam, Kambodża, Tajlandia

Tytuł wycieczki

Szlakiem historii

Ilość dni

13

Program wycieczki w pliku

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

Na początku opwiemy Ci o historii Wietnamu i zasmakujesz w wieczornym życiu Sajgonu z pozycji skutera. Pokażemy Ci tunele, w których chronił się Vietkong i zaserwujemy Ci tapiokę, którą jadł. Magiczna Delta Mekongu zachwyci Cię licznymi rzekami i kanałami, nad którymi wznoszą się tysiące mostów. Spacer po namorzynowych lasach i lunch z krokodyla da Ci chwilę relaksu, by wyruszyć do Kambodży wodolotem. Tam czekają na Ciebie świątynie i szlak czerwonych Khmerów w Phnom Penh, następnie jezioro Tonle Sap i perła Kambodży – kompleks świątyń Angkor Wat. Po wycieczce do Parku Narodowego Kulen odświeżysz się kąpielą w wodospadzie, by przygotować się do intensywnego dnia w Bangkoku! Tajskie Miasto Aniołów zaskoczy Cię ilością świątyń, zapachów i kolorów – a my pomożemy Ci się w tym odnaleźć.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Ho Chi Minh – Cu Chi – Ben Tre – Can Tho – Tra Su – Chau Doc – Phnom Penh – Siem Reap – Bangkok – Phuket

Szczegółowy program wycieczki

Dzień 1 Sajgon

Przylot do Wietnamu na lotnisko Tan Son Nhat w Ho Chi Minh City. Odbiór z lotniska przez polskiego opiekuna. Transport klimatyzowanym busem/vanem do 3* hotelu w centrum miasta. Zakwaterowanie (w godz. 1415), czas wolny. Wieczorem rejs łodzią po Rzece Sajgon połączony z kolacją powitalną. Nocleg w hotelu 3* w centrum miasta.

 

Dzień 2 Sajgon

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu o godzinie 09:00 spotkanie z polskim opiekunem w lobby hotelowym. Rozpoczęcie wycieczki po Sajgonie. W programie przejazd rikszami (3h), zwiedzanie m.in. „Muzeum Wojny” dawniej zwanego Muzeum Zbrodni Amerykańskich, Pałacu zjednoczenia, Sajgońskiej Katedry Notre Dame, pagody buddyjskiej. Lunch (nie wliczony w cenę) w wybranym przez Państwa miejscu. Do wyboru m.in. „sajgonki”, wietnamska karkówka z grilla z ulicznej jadłodajni lub Powrót do hotelu, czas wolny. O godzinie 18.50 zbiórka w lobby hotelowym. Szalona, ale bezpieczna jazda na motorkach po Sajgonie. Sajgon z pozycji motorka wygląda zupełnie inaczej, a jadąc na tylnym siedzeniu motorka, każdy uczestnik ma wyśmienitą okazję do ciągłego obserwowania (i fotografowania) życia w jednej z największych azjatyckich metropolii. W programie lokalne jedzenie, kawa, sok z trzciny cukrowej i wizyta w nocnym rockowym klubie. Nocleg w hotelu 3* w centrum miasta.

 

Dzień 3 Sajgon – Cu Chi – Sajgon

Śniadanie w hotelu. O godzinie 09:00 spotkanie z polskim opiekunem w lobby hotelowym. Wycieczka do kompleksu tuneli zbudowanego w czasie wojny wietnamskoamerykańskiej. Służyły one za schronienie żołnierzom Vietcongu i regularnej armii północnego Wietnamu, w czasie ciągłych bombardowań tego obszaru i stanowiły bazę wypadową do działań partyzanckich.

W programie krótki film propagandowy, wystawa szeregu pułapek Vietcongu, krótki spacer pod ziemię gdzie dla chętnych będzie można pokonać niewielki fragment tunelu, a na koniec gotowana tapioka i zielona herbata, które przez długie okresy stanowiły podstawę pożywienia dla walczących w tunelach. Lunch u zaprzyjaźnionego „Pana Grzybka”. Powrót do Sajgonu. Wieczorem wyjście na kolację (nie wliczona w cenę). Nocleg w hotelu 3* w centrum miasta.

 

Dzień 4 Sajgon – Ben Tre – Can Tho

Śniadanie w hotelu. O godzinie 09:00 spotkanie z polskim opiekunem w lobby hotelowym. Wycieczka do Delty Mekongu jednego z najbardziej oryginalnych rejonów w Wietnamie. Obszaru przeciętego licznymi rzekami i kanałami, a równocześnie połączonego siecią tysiąca mostów i mostków oraz wciąż funkcjonującym na szeroką skalę transportem rzecznym. Przejazd do prowincji Ben Tre słynącej z wszechobecnych palm kokosowych i sieci małych kanałów wodnych. Na miejsce rozpoczniemy rejs przez tropikalną scenerię kanałów obsadzonych palmami. W czasie rejsu zatrzymamy się w warsztatach produkujący m.in. cukierki kokosowe, maty z trawy ryżowej. Przerwa na lunch z lokalnymi specjalnościami.

Po lunchu małą łodzią wiosłową pokonamy najmniejsze kanały i po kolejnej przesiadce wrócimy na brzeg. Następnie przejazd do Can Tho. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Wieczorem wyjście na kolację (nie wliczona w cenę). Nocleg w hotelu 4* w Can Tho.

 

Dzień 5 Can Tho – Tra Su – Chau Doc

Wczesna pobudka, wizyta na największym pływającym targu na Mekongu Cai Rang. Powrót do hotelu, śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Chau Doc. Po drodze lokalna atrakcja lunch z krokodyla oraz wizyta w namorzynowych lasach Tra Su. Przyjazd do Chau Doc, zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Dla chętnych kąpiel w basenie lub piwko na tarasie ze wspaniałym widokiem na Deltę Mekongu. Nocleg w hotelu 4* w Chau Doc.

 

Dzień 6 Chau Doc – Phnom Penh

Wczesne śniadanie w hotelu. Transport busem na przystań. Rejs wodolotem po Mekongu do Phnom Penh (Kambodża). Wyrabianie wiz na posterunku granicznym na rzece. Dalsza część przeprawy do Phnom Penh. Odbiór z przystani, zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych wyjście na khmerski masaż, a wieczorem kolacja na Mekongu połączona z rejsem. Nocleg w hotelu 3* w Phnom Penh.

 

Dzień 7 Phnom Penh

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie (bagaże będzie można zostawić w recepcji hotelowej). Wycieczka po stolicy Kambodży Phnom Penh. Wizyta w Pałacu Królewskim, Srebrnej Pagodzie. Lunch w charytatywnej restauracji, która wspomaga bezdomne dzieci. Wizyta w sklepie fundacji, gdzie można zakupić pamiątki, których dochód idzie na cele fundacji.

Po południu dalsza część zwiedzania szlakiem czerwonych Khmerów. Wizyta na słynnych polach śmierci oraz więzieniu S21 Tuol Sleng. Powrót do hotelu (będzie dostępny jeden pokój, gdzie będzie się można umyć i przebrać), wyjście na kolację (nie wliczona w cenę). Po kolacji transport na dworzec autobusowy. Nocny przejazd z Phnom Penh do Siem Reap. Nocleg w busie do Siem Reap.

 

Dzień 8 Siem Reap – Tonle Sap Lake

Przyjazd do Siem Reap wcześnie rano. Przejazd na śniadanie do lokalnej knajpki (płatne we własnym zakresie). Bagaże zostawimy w hotelu i zaczynamy wycieczkę nad Jezioro Tonle Sap największe Jezioro w Azji PołudniowoWschodniej. Rejs po Jeziorze na którym zobaczymy pływające wioski, kościoły, restauracje. Lunch w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, zakwaterowanie i relaks na basenie. Wieczorem kolacja połączona z pokazem lokalnych tańców Apsara. Nocleg w hotelu 4* w Siem Reap.

 

Dzień 9 Angkor Wat

Autorski program zwiedzania Świątyń Angkor WatZachód słońca nad Angkorem, mniej znane świątynie jak i te które trzeba zobaczyć. Lunch w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu. Relaks na basenie. Wieczorem dla chętnych wyjście na kolację na nocny bazar (płatne we własnym zakresie). Nocleg w hotelu 4* w Siem Reap.

 

Dzień 10 Phnom Kulen

Wycieczka do Parku Narodowego Kulen. Wizyta w Pagodzie Preah Ang Thom gdzie znajduje się największy leżący Budda w Kambodży, możliwość kąpieli w wodospadzie. Rzeka Tysiąca Linga dużych rzeźbionych płyt znajdujących się w korycie rzeki . Lunch w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu. Wyjście na kolację połączoną z pokazem cyrkowym Phare.

 

Dzień 11 Siem Reap – Bangkok

Śniadanie w hotelu. Przejazd na lotnisko na lot do Bangkoku (Tajlandia). Przylot, odebranie z lotniska przez polskiego opiekuna, transfer do hotelu. Wolny czas na odświeżenie i odpoczynek. Wieczorem spacer po Chińskiej Dzielnicy, gdzie zjemy kolację (nie wliczone w cenę wycieczki) najlepsze jedzenie uliczne w mieście. Następnie piesze zwiedzanie rozrywkowej części Bangkoku oraz jeden ze Sky Barów dla chętnych. Powrót do hotelu. Nocleg w hotelu 3* w Bangkok.

 

Dzień 12 Bangkok

Śniadanie w hotelu. Miasto Aniołów, tak Tajowie nazywają swoją stolicę od przeszło 200 lat. Zwiedzanie miasta komunikacją miejską, pieszo i tuktukami. W programie zwiedzanie Pałacu Królewskiego, świątynia Szmaragdowego Buddy. Rejs po kanałach dzielnicy Thonburi pozwoli zobaczyć Bangkok nazywany kiedyś „Wenecją Dalekiego Wschodu”. Spacer po targu kwiatowym i warzywnym.

Przerwa na tajski lunch i kawę. Następnie zwiedzanie Świątyni Leżącego Buddy, gdzie znajduje się największy posąg w Bangkoku. Świątynia Wat Pho uważana jest za pierwszy uniwersytet w Tajlandii. Na koniec 25 min. przedstawienie teatralne KHON, które to od 2018 roku znajduje się na liście UNESCO. Wieczorem kolacja nad rzeką i Khao San Rd. (nie wliczone w cenę). Nocleg w hotelu 3* w Bangkoku.

 

Dzień 13 Bangkok – Phuket / Polska

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko na lot do powrotny do Polski lub na wyspę Phuket.

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe