W zgodzie z naturą

Czas trwania wycieczki

16 dni

Kraje, które odwiedzimy

Laos, Tajlandia

Tytuł wycieczki

W zgodzie z naturą

Ilość dni

16

Program wycieczki w pliku

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

Luang Prabang przywita Cię nocnym marketem, na którym kupisz pyszne jedzenie. Laos słynie z pięknych wodospadów, dlatego po wizycie w Pałacu Królewskim zabierzemy Cię do Kuang Si, gdzie podczas spacerów zobaczysz ich wiele! Jeśli wstniesz wcześnie pokażemy Ci ceremonię Alms Giving, podczas której mnisi zbierają dary od mieszkańców okolicznych wiosek. Trekking w okolicach Lao Theung pozwoli Ci poznać okolicę – naturalną, dziką i tajemniczą. Wyruszysz na płaskowyż Bolaven Plateu, słynący z przyjemnych temperatur, wodospadów i plantacji kawy. Przystanek na plantacji herbaty i krótki postój, aby spojrzeć z punktu widokowego na najwyższy w kraju wodospad Tad Fan. Przejazd przez warzywną farmę organiczną, wizyta na plantacji kawy – poznasz cały proces uprawy i wypalania kawy. W Champasak zwiedzisz świątynię Wat Phou – drugi z trzech zabytków UNESCO w Laosie – nazywaną laotańskim odpowiednikiem Angkor Wat. Zachwycisz się obszarem rozlewiska Mekongu, zwanym 4000 wysp – popłyniesz łodzią długorufową pomiędzy wysepkami. Przez Pakse i największy wodospad (przepływ wody) w Azji polecisz do Bangkoku. Tam czeka na Ciebie kolorowy, orientalny klimat wśród zgiełku ruchu ulicznego, a my pokażemy Ci jak się w nim odnaleźć. W Kanchanaburi zabierzemy Cię do muzeum poświęconym kolei śmierci łączącej Tajlandię z Birmą powstałej podczas IIWŚ. Łodzią popłyniesz rzeką Kwai do hotelu zbudowanego na tratwach! W drodze powrotnej do Bangkoku zobaczysz park narodowy Erewań i zatrzymasz się w ośrodku dla słoni. Przez stolicę wyruszysz na wyspę Phuket, gdzie ostatnie dni przed powrotem spędzisz na rajskich plażach.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Luang Prabang – Kuang Si – Pakse – Bolaven Plateau – Champasak – Don Khong – Bangkok – Kanchanburi – Phuket/Khao Lak

Szczegółowy program wycieczki

Dzień 1 Luang Prabang – przylot

Przylot na lotnisko w Luang Prabang, załatwienie formalności wizowych i odbiór bagażu. W strefie powitalnej lotniska spotkanie z miejscowym anglojęzycznym przewodnikiem i przejazd do hotelu. Wieczór wolny na odpoczynek po podróży lub wizytę na starym mieście. Hotel znajduje się dosłownie kilka minut pieszo od wejścia na nocny targ skupiający masę pamiątek turystycznych i od uliczek cypla rzecznego na którym uformowało się stare miasto w Luang Prabang. Nocleg.

 

Dzień 2 Luang Prabang – Kuang Si – Luang Prabang

Śniadanie w hotelu. Później wizyta w Muzeum Pałacu Królewskiego mieszczącym wiele dzieł sztuki i kultury oraz w Wat Xiengthong najbardziej znanej z dziesiątek świątyń w Luang Prabang, której wydłużone dachy dotykają niemalże ziemi. Dalej przejazd (ok. 30 km) do przepięknych wodospadów Kuang Si, gdzie można ochłodzić się podczas kąpieli w turkusowej wodzie tworzącej kilkadziesiąt małych oczek pośrodku dżungli. Obok wodospadów znajduje się sanktuarium niedźwiedzi i park motyli egzotycznych. Czas wolny na kąpiel wodospadach, (często wymienianych jako jedne z najpiękniejszych na świecie) i spacer po okolicy. Możliwość krótkiej wspinaczki ścieżką na szczyt wodospadów.

Przejazd powrotny do Luang Prabang i możliwość wejścia na wzgórze Phou Si, skąd można podziwiać pełny panoramiczny widok na miasto. Miejsce to oferuje znakomity widok na zachody słońca więc przed zachodem jest także niezwykle zatłoczone więc najlepiej wybrać się tutaj późnym popołudniem. Nocleg.

 

Dzień 3 Luang Prabang – trekkingLuang Prabang

Tego dnia wczesna pobudka i obserwacja ceremonii Alms Giving, w czasie której można podziwiać setki mnichów ubranych w szafranowe szaty. Przed wschodem słońca opuszczają oni bramy świątyń aby w czasie swoistej procesji okrążyć pobliskie zabudowania i powrócić z darami od wiernych do klasztoru. Powrót na śniadanie w hotelu. przejazd do wioski Ban Xieng Lom na brzegu rzeki Nam ou i u podnóży dużej góry, która będzie celem tego dnia. Na początek przeprawa przez rzekę aby wejść na ścieżkę prowadzącą do wioski Lao Theung. Wizyta w wiosce i możliwość zapoznania się z codziennym życiem mieszkańców, jakże innym od mieszkańców relatywnie niedalekiego Luang Prabang. Stąd szlak miejscami robi się bardzo stromy (ale na krótkich odcinkach) i prowadzi nas do kolejnej wioski, których mieszkańców będzie się mijać po drodze, ponieważ muszą oni pokonywać ścieżkę jeśli tylko potrzebują czegokolwiek innego (żywność, materiały) niż to czego dostarcza im otaczająca wioskę dżungla. Po dotarciu w okolice szczytu lunch w miejscowej wiosce, czas na interakcję z mieszkańcami i powrót inną trasą, przejazd powrotny do Luang Prabang. Trasa około 14 kilometrów, 5 6 godzin trekkingu. Nocleg.

 

Dzień 4 Luang Prabang – Pakse – Bolaven Plateau

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu transfer na lotnisko w Luang Prabang i przelot do Pakse, największego miasta na południu Laosu. Po przylocie odbiór przez przewodnika i podróż w kierunku płaskowyżu Bolaven słynącego z przyjemnych temperatur, wodospadów i plantacji kawy. Przystanek na plantacji herbaty i krótki postój aby spojrzeć z punktu widokowego na najwyższy w kraju, bliźniaczy wodospad Tad Fan. Wizyta na plantacji kawy, nocleg w przepięknym krajobrazowo otoczeniu.

 

Dzień 5 Bolaven Plateau

Śniadanie. Po śniadaniu rozpoczniemy wycieczkę, która jest obowiązkowym punktem dla każdego smakosza kawy. Wycieczka z tematem przewodnim kawy odbędzie się jeepami w towarzystwie jednego z właścicieli plantacji kawy. Najpierw przejazd na warzywną farmę organiczną i do wodospadu Tad Moun, po czym jazd do położonej kilkanaście kilometrów od asfaltowych dróg plantacji kawy należącej do Mr. Khamsone. Na miejscu wycieczka po plantacji i poznanie całego procesu uprawy i wypalania kawy. Po lunchu lekki trek do pobliskiej jaskini wykorzystywanej w czasie wojny w pobliskim Wietnamie jako schron przed bombardowaniami i do punktu widokowego na wygasły stożek wulkaniczny. Wieczorem dla chętnych możliwość udziału w zajęciach kulinarnych w czasie przygotowania przez właścicieli plantacji kolacji dla grupy. Nocleg na plantacji kawy na polu biwakowym (namioty, wspólna łazienka).

 

Dzień 6 Bolaven Plateau – Champasak

Śniadanie. Kontynuacja wycieczki jeepami aby odwiedzić niedaleką wioskę etniczną i następnie przejazd minibusem około 3h do Champasak nad brzegiem Mekongu, lunch. Po południu zwiedzanie drugiego z 3 zabytków UNESCO w Laosie, czyli świątyni Wat Phou, która nazywana bywa laotańskim odpowiednikiem Angkor Wat, zbudowanym przed okresem największych khmerskich świątyń. Została zbudowana z ogromną wizją i rozmachem wspinając się na 3 poziomach od brzegów Mekongu po zbocza góry, z sanktuarium w najwyższym punkcie świątyni. Świątynia jest niestety w dużej mierze zrujnowana, ale odwiedzenie tego miejsca pozostawia niezmienne duże wrażenie. Po wizycie w świątyni nocleg w Champasak mającym kilka ładnych kolonialnych budynków. Nocleg.

 

Dzień 7 Champasak – 4000 wysp – Don Khong

Śniadanie i przejazd w kierunku Don Khong, największej wyspy na obszarze rozlewiska Mekongu zwanym 4000 wysp. Rzeka Mekong potrafi w tym miejscu rozlewać się w porze deszczowej na prawie 15km szerokości tworząc niezliczone wyspy i wysepki. Przesiadka na tzw. łódź długo rufową i rejs pomiędzy wyspami. Wizyta w wiosce Ban Khong z pozostałościami francuskich posiadłości kolonialnych skąd wycieczka tuktukiem do wodospadu Liphi znanego jako “Corridor of the Devil”, jednego z najpiękniejszych wodospadów w tym obszarze. Późne popołudnie wolne na relaks lub wycieczkę rowerową po okolicy. Warto spróbować tej pierwszej aktywności, bo 4000 wysp słynie jako jedno z miejsc gdzie czas płynie najwolniej na świecie, tutaj nikomu nigdzie się nie spieszy. Nocleg.

 

Dzień 8 Don Khong – Pakse

Śniadanie. Później przejazd dalej na południe do samej granicy z Kambodża gdzie przesiadka na łódź aby podpłynąć zobaczyć największy wodospad (pod względem przepływu wody) na Mekongu i jeden z największych w Azji, Khone Phapheng. Po wizycie nad wodospadem przejazd do Pakse (ok 3,5h jazdy) gdzie zakwaterowanie w hotelu. Popołudniu wizyta w pobliskiej wiosce rzeźbiarzy, świątyni z posągiem siedzącego Buddy i przed zachodem słońca krótka wspinaczka na punkt widokowy, skąd znakomicie widać miasto położone w lekkim zakolu rzeki. Nocleg w Pakse.

 

Dzień 9 Pakse – Bangkok

Śniadanie w hotelu. Następnie transfer na lotnisko i przelot do Bangkoku. (Lao Airlines, 10:25 11:55). Z lotniska przejazd do hotelu i chwila czasu na wypoczynek. Wieczorem wyjazd na kolację na słynnych tuktukach, szansa na tuktukowy rajd po ulicach wielkiego miasta (w eskorcie policji). Dojazd na targ Ratchada na którym znaleźć można masę różnych produktów i drobiazgów, a także mnóstwo stoisk słynnej tajskiej kuchni ulicznej. Kolacja w knajpkach stylu w stylu street food (plastikowe stoliki, niskie siedzenie, pyszne dania).

 

Dzień 10 Bangkok

Śniadanie w hotelu. Następnie wycieczka do największe zabytków miasta, wizyta w Królewskim Grand Palace oraz świątyni Szmaragdowego Buddy. Oba obiekty znajdują się na współdzielonym terenie ograniczonym zabytkowymi murami. Wat Phra Kaew to świątynia skrywająca najcenniejszą statuetkę Buddhy w kraju, Szmaragdowego Buddhę. Ta wspaniała świątynia jest miejscem licznych pielgrzymek oraz nawet liczniejszych odwiedzin turystów. Pałac Królewski znajdujący się tuż obok jest zbudowany już w zdecydowanie bardziej europejskim stylu, tylko jego dach nawiązuje do tajskiej tradycji. Świątynia Wat Pho z kolei skrywa pod ogromnym dachem obraz Buddy w stanie spoczynku. Miejsce to znane jest także jako miejsce narodzin tradycyjnego masażu tajskiego, którego szkoła mieści się do dzisiaj na terenie świątyni. Następnie wycieczka do chińskiej dzielnicy gdzie zobaczyć można piękny targ kwiatowy i świątynię Wat Trimitr znaną bardziej jako świątynia złotego Buddy skrywa ona 5,5 tonowy, odlany ze szczerego złota posąg.

 

Dzień 11  Bangkok – Kanchanaburi

Śniadanie w hotelu. Później wykwaterowanie i przejazd do miejscowości Kanchanaburi, położonej ok. 30 km od granicy z Birmą. Na miejscu wizyta w niezwykle ciekawym muzeum poświęconym tzw kolei śmierci łączącej Tajlandię z Birmą. Kolej budowali więźniowie i przymusowi robotnicy w czasie japońskiej okupacji w okresie drugiej wojny światowej. Stąd krótki przejazd nad rzekę Kwai czas wolny na zdjęcia na słynnym moście.

Po zdjęciach na moście dalszy przejazd na przystań rzeczną gdzie przesiadka na łodzie, którymi grupa odpłynie w kierunku granicy z Birmą do niezwykłego w kontekście lokalizacji hotelu River Kwai Jungle Rafts składa się z domków, zbudowanych na tratwach na rzece Kwai i jest wyjątkowym obiektem w którym czas płynie spokojnie jak wody rzeki Kwai. Otoczenie to gęsta przyroda i strome wapienne klify oraz mała wioska na wysokim brzegu rzeki. Możliwość kąpieli. Wieczorem kolacja, w tym kultowym obiekcie brak prądu, prysznice z zimną wodą. Nocleg.

 

Dzień 12 Kanchanaburi – Bangkok – Phuket / Khao Lak

Śniadanie. Rejs łodziami motorowymi do przystani i przejazd w kierunku przepięknego parku narodowego Erewań. Po drodze przystanek w ośrodku dla słoni jednego z symboli kraju. Na miejscu możliwość skorzystania z jednej z dwóch aktywności (karmienie słoni lub przejażdżka na słoniu aktywności płatne dodatkowo). Po wizycie u tych majestatycznych zwierząt przejazd do parku Erewań. Na miejscu trekking w górę wodospadów lub czas na wolny na eksplorację jednego z cudów natury jaki możemy oglądać w tym miejscu. Jest to system wodospadów które spadają z kolejnych progów skalnych w otoczeniu bujnej roślinności. Do pierwszych kilku poziomów prowadzi wygodna ścieżka, dostęp na wyższe poziomy to już solidny wysiłek nagradzany w zamian piękną naturą. Możliwość kąpieli w krystalicznie czystych wodach malowniczych wodospadów, jednego z najpiękniejszych w Tajlandii.

Po południu powrót do Bangkoku (przejazd ok 4h) i wieczorny lot do Phuket w południowej Tajlandii (lot 1 godzina). Przelot jedną z lokalnych linii. Z lotniska transfer do hotelu, około 1h jazdy.

 

Dzień 13 Phuket / Khao Lak

Śniadanie w hotelu. Dzień przeznaczony na odkrycie przyrodniczego piękna Tajlandii. Wycieczka do parku narodowego Khao Sok, gdzie wycieczka łodzią po jeziorze oferującym niesamowite krajobrazy. Z tafli wody wyrastają tutaj pionowe wapienne klify tworząc prawdziwe zęby skalne, a całość otoczenia porośnięta jest gęstym lasem tropikalnym.

Po lunchu w lokalnej restauracji trekking po ścieżce edukacyjnej przez dżunglę (ok 2h prostego/umiarkowanego spaceru), dla niechętnych na spacery możliwość relaksu nad brzegiem jeziora. Po wyciecze powrót do hotelu.

 

Dzień 14-15 Phuket

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na wypoczynek lub samodzielne zwiedzanie okolicy okolicy. Możliwość m.in. wycieczki speedboatem na wyspy lub raftingu. Nocleg.

 

Dzień 16 Phuket – wylot

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko w Phuket. KONIEC PROGRAMU

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe