Krajobraz Wietnamu

Czas trwania wycieczki

13 dni

Kraje, które odwiedzimy

Wietnam

Tytuł wycieczki

Krajobraz Wietnamu

Ilość dni

13

Program wycieczki w pliku

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

Historyczne centrum Sajgonu i zwiedzanie najważniejszych punktów miast to pierwsze, co czeka Cię po przylocie do Wietnamu. Później wyruszysz do prowincji Ben Tre słynącej z wszechobecnych palm kokosowych i sieci małych kanałów wodnych. Po dotarciu na miejsce rejs przez tropikalną scenerię kanałów obsadzonych palmami połączony ze zwiedzaniem m.in. tradycyjnej cegielni czy warsztatu produkującego cukierki kokosowe. Przez Sajgon wyruszysz dalej, do Danang i Hoi An, gdzie oprowadzimy Cię po pięknie oświetlonym mieście. Wycieczka rowerowa przez pola ryżowe, piękne ogrody warzywne, ziołowa kąpiel dla stóp czy zajęcia kulinarne to tylko kilka atrakcji, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Kiedy dowiesz się już km był Kazimierz Kwiatkowski, zabierzemy Cię do stolicy Wietnamu – Hanoi na spacer dookoła Jeziora Zwróconego Miecza i po wąskich uliczkach Starego Miasta. Dalej czeka na Ciebie Ninh Binh, gdzie tworzy się fantastyczny krajobraz wapiennych klifów, który podziwiać można z pokładu małej łodzi wiosłowej. Tutaj między innymi kręcone były sceny do najnowszej ekranizacji przygód King Konga. Na Twojej trasie nie może zabraknąć perły UNESCO – zatoki Ha Long, którą najlepiej chłonąć z pokładu łodzi. Tysiące wysp wyrastających z wody zrobią na Tobie niesamowite wrażenie! Przed powrotem do domu warto podładować baterie, dlatego ostatnie dni spędzisz na wietnamskiej wyspie, aby cieszyść się słońcem i plażą!

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Ho Chi Minh – Ben Tre – Danang – Hoi An – Hanoi – Ninh Binh – Ha Long – Phu Quoc

Szczegółowy program wycieczki

Dzień 1 Sajgon przylot

Przylot do Sajgonu. Z lotniska odbiór przez polskiego pilota i transfer do hotelu. Chwila czasu na odświeżenie się i później krótka wycieczka (2h) aby zobaczyć kolonialne zabytki miasta (opera z zewnątrz, ratusz miejski, Katedrę Notre Dame i budynek Poczty Głównej). Nocleg.

 

Dzień 2 Sajgon – Ben Tre – Sajgon

Śniadanie. Następnie odbiór z hotelu i ok. godziny 09:00 wycieczka do Delty Mekongu. Przejazd około 2,5 h do prowincji Ben Tre słynącej z wszechobecnych palm kokosowych i sieci małych kanałów wodnych. Po dotarciu na miejsce spotkanie rejs przez tropikalną scenerię kanałów obsadzonych palmami. W czasie rejsu przystanki się w takich miejscach jak m.in. tradycyjna cegielnia z niesamowitymi piecami w kształcie ula, ogród rodzinny
z
tropikalnymi owocami, warsztat produkujący cukierki kokosowe. Następnie przejazd miejscową rikszą motorową (Xe Loi) na pyszny lunch z lokalnymi specjalnościami.

Po lunchu małą łodzią wiosłową rejs przez najmniejsze kanały i po kolejnej przesiadce powrót na brzeg oraz przejazd powrotny do Sajgonu. W Sajgonie zwiedzanie kolonialnych zabytków budynku Poczty Głównej, Katedry Notre Dame (z zewnątrz), oraz obejrzenie budynków opery i ratusza miejskiego. Nocleg.

 

Dzień 3  Sajgon – Danang – Hoi An

Śniadanie w hotelu. Następnie wykwaterowanie i przejazd na lotnisko (tylko kierowca), skąd przelot do Danang w środkowym Wietnamie (lot 1 godzina). Z lotniska w Danang odbiór przez przewodnika i transfer do hotelu (ok 1 godzina). Po chwili odpoczynku wieczorny spacer z przewodnikiem przez przepięknie oświetlone miasteczko. Zakwaterowanie i nocleg w Hoi An.

 

Dzień 4 Hoi An

Śniadanie w hotelu. O 09:00 spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Dzień przeznaczony na poznanie historii Hoi An. Najpierw jednak przejazd rowerami przez pola ryżowe kilka kilometrów do wioski Tra Que gdzie zobaczyć będzie można piękne ogrody warzywne, skorzystać z ziołowej kąpieli stóp i masażu stóp, a następnie nauczyć się przyrządzania kilku dań w formie zajęć kulinarnych. Lunch po zajęciach, częściowo z samodzielnie przygotowanych produktów. Popołudniu piesza wycieczka przez stare miasto z wizytą m.in. po pomnikiem Polaka Kazimierza Kwiatkowskiego, w jednym z budynków zgromadzeń mniejszości chińskich, na słynnym moście japońskim oraz w zabytkowym domu. Nocleg w Hoi An.

 

Dzień 5 Hoi An – Danang – Hanoi

Śniadanie w hotelu. Następnie transfer na lotnisko w Danang z kierowcą (tylko kierowca). Lot do Hanoi (ok 1h lotu), gdzie przylot i spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Z lotniska transfer do centrum (przejazd ok 1 godzina), przyjazd do hotelu i zakwaterowanie. Popołudniu spacer nad Jezioro Zwróconego Miecza po wąskich i zatłoczonych uliczkach Starego Miasta oraz godzinna przejażdżka na charakterystycznych rikszach rowerowych. Nocleg.

 

Dzień 6 Hanoi – Ninh Binh – Hanoi

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wizyta w tzw. Świątyni Literatury, czyli najstarszym uniwersytecie w kraju i jednym z symboli wietnamskiej stolicy oraz fotostop na placu Ba Dinh mieszczącym słynne mauzoleum Ho Chi Minha. Następnie przejazd do Ninh Binh, gdzie tworzy się fantastyczny krajobraz wapiennych klifów który podziwiać można z pokładu małej łodzi wiosłowej. Tutaj między innymi kręcone były sceny do najnowszej ekranizacji przygód King Konga. Przejazd do Ninh Binh to ok 2h w każdą stronę, wycieczka na łodziach trwa ok 2,5 godziny. Nocleg.

 

Dzień 7 Hanoi – Zatoka Ha Long

Po śniadaniu wyjazd z hotelu ok. godziny 09:30 i przejazd busem ok 22,5 godziny w kierunku zatoki Ha Long, jednego z przyrodniczych cudów świata. Po dotarciu do zatoki Ha Long wejście na pokład łodzi. Zakwaterowanie w kabinach, lunch w restauracji na pokładzie, a w tym czasie łódź płynie przez zatokę gdzie ponad 1800 skalistych wysepek z pionowymi klifami wystaje z morza jedną z najmniej uczęszczanych tras.
Program
rejsu realizowany zgodnie z opisem na stronie operatora rejsu, w planie m.in. pływanie na kajakach po zatoce. Wieczorem kolacja na pokładzie. Nocleg na pokładzie łodzi.

 

Dzień 8 Zatoka Ha Long – Hanoi – Phu Quoc

Śniadanie na pokładzie. Następnie kontynuacja programu rejsu. Przed południem opuszczenie pokładu i przejazd powrotny na lotnisko w Hanoi. Na lotnisku w Hanoi pożegnanie polskiego pilota. Skąd przelot na tropikalną wyspę Phu Quoc (lot ok 2h 20 minut). Z lotniska odbiór przez obsługę resortu i transfer do hotelu. Nocleg w resorcie.

 

Dzień 9-12 Phu Quoc

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na wypoczynek, łącznie w hotelu na wyspie 5 noclegów.

 

Dzień 13 Phu Quoc – Sajgon

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wykwaterowanie i na lotnisko na wyspie z obsługą resortu. Przelot do Sajgonu (ok 50 minut) gdzie samodzielny transfer na terminal międzynarodowy (przejście pieszo ok 200 m) i oczekiwanie na połączenie na powrót do kraju.

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe