Vietnam landscape

Czas trwania wycieczki

13 days

Kraje, które odwiedzimy

Vietnam

Trip title

Vietnam landscape

Number of days

13

Trip program in file

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

The historical center of Saigon and visiting the most important points of the city are the first things that await you after arriving in Vietnam. Later, you'll head to Ben Tre Province, famous for its ubiquitous coconut palms and a network of small water channels. After reaching the destination, a cruise through the tropical scenery of the canals planted with palm trees combined with sightseeing, including a traditional brickyard or workshop producing coconut candies. You will continue through Saigon to Danang and Hoi An, where we will show you around a beautifully lit city. A bicycle trip through rice fields, beautiful vegetable gardens, herbal foot baths or cooking classes are just a few attractions that we have prepared for you. Once you know the km was Kazimierz Kwiatkowski, we'll take you to the capital of Vietnam - Hanoi for a walk around the Returned Sword Lake and the narrow streets of the Old City. Next is Ninh Binh, where a fantastic landscape of limestone cliffs is created, which can be admired from the deck of a small rowing boat. Here, among others, scenes were shot for the latest film adaptation of King Kong's adventures. You won't miss the UNESCO pearl - Ha Long Bay, which is best absorbed from the deck of a boat. Thousands of islands growing out of the water will make an amazing impression on you! Before returning home, it is worth recharging the batteries, so you will spend the last days on a Vietnamese island to enjoy the sun and the beach!

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Ho Chi Minh – Ben Tre – Danang – Hoi An – Hanoi – Ninh Binh – Ha Long – Phu Quoc

Detailed program of the trip

Dzień 1 Sajgon przylot

Przylot do Sajgonu. Z lotniska odbiór przez polskiego pilota and transfer do hotelu. Chwila czasu na odświeżenie się and później krótka wycieczka (2h) aby zobaczyć kolonialne zabytki miasta (opera z zewnątrz, ratusz miejski, Katedrę Notre Dame and budynek Poczty Głównej). Nocleg.

 

Dzień 2 Sajgon – Ben Tre – Sajgon

Śniadanie. Następnie odbiór z hotelu and ok. godziny 09:00 wycieczka do Delty Mekongu. Przejazd około 2,5 h do prowincji Ben Tre słynącej z wszechobecnych palm kokosowych and sieci małych kanałów wodnych. Po dotarciu na miejsce spotkanie rejs przez tropikalną scenerię kanałów obsadzonych palmami. W czasie rejsu przystanki się w takich miejscach jak m.in. tradycyjna cegielnia z niesamowitymi piecami w kształcie ula, ogród rodzinny
z
tropikalnymi owocami, warsztat produkujący cukierki kokosowe. Następnie przejazd miejscową rikszą motorową (Xe Loi) na pyszny lunch z lokalnymi specjalnościami.

Po lunchu małą łodzią wiosłową rejs przez najmniejsze kanały and po kolejnej przesiadce powrót na brzeg oraz przejazd powrotny do Sajgonu. W Sajgonie zwiedzanie kolonialnych zabytków budynku Poczty Głównej, Katedry Notre Dame (z zewnątrz), oraz obejrzenie budynków opery and ratusza miejskiego. Nocleg.

 

Dzień 3  Sajgon – Danang – Hoi An

Śniadanie w hotelu. Następnie wykwaterowanie and przejazd na lotnisko (tylko kierowca), skąd przelot do Danang w środkowym Wietnamie (lot 1 godzina). Z lotniska w Danang odbiór przez przewodnika and transfer do hotelu (ok 1 godzina). Po chwili odpoczynku wieczorny spacer z przewodnikiem przez przepięknie oświetlone miasteczko. Zakwaterowanie and nocleg w Hoi An.

 

Dzień 4 Hoi An

Śniadanie w hotelu. O 09:00 spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Dzień przeznaczony na poznanie historii Hoi An. Najpierw jednak przejazd rowerami przez pola ryżowe kilka kilometrów do wioski Tra Que gdzie zobaczyć będzie można piękne ogrody warzywne, skorzystać z ziołowej kąpieli stóp and masażu stóp, a następnie nauczyć się przyrządzania kilku dań w formie zajęć kulinarnych. Lunch po zajęciach, częściowo z samodzielnie przygotowanych produktów. Popołudniu piesza wycieczka przez stare miasto z wizytą m.in. po pomnikiem Polaka Kazimierza Kwiatkowskiego, w jednym z budynków zgromadzeń mniejszości chińskich, na słynnym moście japońskim oraz w zabytkowym domu. Nocleg w Hoi An.

 

Dzień 5 Hoi An – Danang – Hanoi

Śniadanie w hotelu. Następnie transfer na lotnisko w Danang z kierowcą (tylko kierowca). Lot do Hanoi (ok 1h lotu), gdzie przylot and spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Z lotniska transfer do centrum (przejazd ok 1 godzina), przyjazd do hotelu and zakwaterowanie. Popołudniu spacer nad Jezioro Zwróconego Miecza po wąskich and zatłoczonych uliczkach Starego Miasta oraz godzinna przejażdżka na charakterystycznych rikszach rowerowych. Nocleg.

 

Dzień 6 Hanoi – Ninh Binh – Hanoi

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wizyta w tzw. Świątyni Literatury, czyli najstarszym uniwersytecie w kraju and jednym z symboli wietnamskiej stolicy oraz fotostop na placu Ba Dinh mieszczącym słynne mauzoleum Ho Chi Minha. Następnie przejazd do Ninh Binh, gdzie tworzy się fantastyczny krajobraz wapiennych klifów który podziwiać można z pokładu małej łodzi wiosłowej. Tutaj między innymi kręcone były sceny do najnowszej ekranizacji przygód King Konga. Przejazd do Ninh Binh to ok 2h w każdą stronę, wycieczka na łodziach trwa ok 2,5 godziny. Nocleg.

 

Dzień 7 Hanoi – Zatoka Ha Long

Po śniadaniu wyjazd z hotelu ok. godziny 09:30 and przejazd busem ok 22,5 godziny w kierunku zatoki Ha Long, jednego z przyrodniczych cudów świata. Po dotarciu do zatoki Ha Long wejście na pokład łodzi. Zakwaterowanie w kabinach, lunch w restauracji na pokładzie, a w tym czasie łódź płynie przez zatokę gdzie ponad 1800 skalistych wysepek z pionowymi klifami wystaje z morza jedną z najmniej uczęszczanych tras.
Program
rejsu realizowany zgodnie z opisem na stronie operatora rejsu, w planie m.in. pływanie na kajakach po zatoce. Wieczorem kolacja na pokładzie. Nocleg na pokładzie łodzi.

 

Dzień 8 Zatoka Ha Long – Hanoi – Phu Quoc

Śniadanie na pokładzie. Następnie kontynuacja programu rejsu. Przed południem opuszczenie pokładu and przejazd powrotny na lotnisko w Hanoi. Na lotnisku w Hanoi pożegnanie polskiego pilota. Skąd przelot na tropikalną wyspę Phu Quoc (lot ok 2h 20 minut). Z lotniska odbiór przez obsługę resortu and transfer do hotelu. Nocleg w resorcie.

 

Dzień 9-12 Phu Quoc

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na wypoczynek, łącznie w hotelu na wyspie 5 noclegów.

 

Dzień 13 Phu Quoc – Sajgon

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wykwaterowanie and na lotnisko na wyspie z obsługą resortu. Przelot do Sajgonu (ok 50 minut) gdzie samodzielny transfer na terminal międzynarodowy (przejście pieszo ok 200 m) and oczekiwanie na połączenie na powrót do kraju.

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe