Following ethnic minorities

Czas trwania wycieczki

15 days

Kraje, które odwiedzimy

Vietnam

Trip title

Following ethnic minorities

Number of days

15

Trip program in file

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

At the beginning you have the opportunity to visit the Hanoj Old Town with all attractions and try the best pho soup. From Hanoi we will set off to Ha Long Bay, where we will accommodate you on a boat so that you can take advantage of attractions such as kayaks, a visit to the village on the water, caves or a pearl farm. Through Hanoi we will set off to Quan Ba, where you will live with a Vietnamese family and admire the ethnic villages while trekking or riding a motorbike. On the way to Dong Van, amazing views await you on the Mai Pi Leng pass and, like in Thon Tha - another ethnic inhabitants of this region. You will see Tay people live in traditional houses on stilts. Accommodation in Vietnamese homes will let you taste their lives. You can rest on the island of Phu Quoc, where you will spend the last days of your trip.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Hanoi – Ha Long – Ha Giang – Quan Ba – Dong Van – Thon Tha – Hanoi – Phu Quoc – Ho Chi Minh – Delta Mekongu – Can Gio

Detailed program of the trip

Dzień 1 Hanoi – przylot

Przylot na lotnisko Noi Bai w Hanoi. Odprawa wizowobagażowa. Przejazd z lotniska klimatyzowanym busem do hotelu w centrum miasta. Wczesne zakwaterowanie, śniadanie and czas wolny na odpoczynek. Polecane miejsca do zwiedzenia: hanojska starówka, zwana także “dzielnicą 36 ulic”, gdzie w przeszłości każda nazwa ulicy odpowiadała nazwie towarom jakie się na niej sprzedawało, Plac Ba Dinh, Mauzoleum „Wuja Ho”, Pagoda na „Jednej Nodze”, Świątynia Literatury, ulicą Dien Bien Phu, gdzie znajduje się stara dzielnica kolonialna będąca siedzibą ambasad and administracji państwowej. Powrót do hotelu. Czas wolny.

 

Dzień 2 Hanoi – Zatoka Ha Long

Po śniadaniu w hotelu przejazd minibusem w kierunku północnowschodnim. Po drodze miniemy malowniczą deltę Rzeki Czerwonej drugą największą rzekę w Wietnamie, pola ryżowe z grobowcami oraz górnicze miasteczka prowincji Quang Ninh. Dojazd do przystani, wejście na statek. Powitalny koktajl dla gości oraz zakwaterowanie w kajutach. Po zakwaterowaniu się gości łódź ruszy w rejs po Zatoce Ha Long obszaru znajdującego się na listach światowego dziedzictwa UNESCO. W programie m.in. kajaki, wizyta w wiosce na wodzie oraz na farmie pereł. Lekcje przyrządzania sajgonek. Wieczorem kolacja and nocleg na łodzi.

 

Dzień 3 Ha Long Hanoi Ha Giang

Dla chętnych wczesna pobudka na poranne zajęcia z Tai Chi. Po śniadaniu na łodzi wizyta w jaskiniach Thien Canh Son, zlokalizowanych na szczycie góry. Powrót na łódź, wykwaterowanie z kajut, lekki obiad oraz rejs powrotny do portu. Powrót do Hanoi. Czas wolny w Hanoi. Wieczorem przejazd autobusem sypialnym do prowincji Ha Giang.

 

Dzień 4 Ha Giang Quan Ba

Poranny przyjazd do Ha Giang (34 rano). Zakwaterowanie u rodziny, odpoczynek. Rano śniadanie and trekking po wioskach etnicznych, polach ryżowych. Powrót na obiad. Po obiedzie 2godzinny przejazd motorami (samemu lub z kierowcą). Podczas jazdy będzie można podziwiać słynną „bramę do nieba”, pola ryżowe, doliny and przełęcze. Przyjazd do Quan Ba, krótki odpoczynek. Lekki trekking po okolicznych wioskach etnicznych. Wieczorem kolacja. Nocleg w agroturystyce.

 

Dzień 5 Quan Ba – Dong Van

Śniadanie około godziny 7. Dalszy przejazd motorami do Meo Vac. Na miejscu obiad w lokalnej restauracji. Po obiedzie przejazd do miasteczka Dong Van. Po drodze przejazd przez słynną przełęcz Mai Pi Leng, która słynie z niesamowitych widoków. Przystanek w wiosce etnicznej H’Mong’ow oraz widok z klifu na rzekę Nho Que. Przyjazd do Dong Van około 5 w południe. Czas na odpoczynek. Wieczorem kolacja. Nocleg w hotelu 2*.

 

Dzień 6 Dong Van Thon Tha

Po śniadaniu przejazd do Parku Dong Vanznajdującego się na liście UNESCO. Wizyta w Pałacu Króla mniejszości etnicznej Hmong, spacer po okolicznych wioskach etnicznych. Przejazd do Thon Tha, wioski mniejszości etnicznej Tay, gdzie ludzie wciąż mieszkają w tradycyjnych domach na palach. Zakwaterowanie u rodziny, kolacja and nocleg. Nocleg w agroturystyce.

 

Dzień 7 Thon Tha Hanoi

Po śniadaniu u rodziny wycieczka rowerami po okolicznych wioskach. Około godziny 16.00 wyjazd do Hanoi. Przyjazd do Hanoi około godziny 23.00. Zakwaterowanie w hotelu.

 

Dzień 8 Hanoi Wyspa Phu Quoc

Po śniadaniu w hotelu czas wolny. Transfer na lotnisko na lot na Wyspę Phu Quoc (proponowane godziny rejsu: 13:35 14:35). Odbiór z lotniska, transfer do resortu. Czas wolny.

 

Dzień 9-11 Wyspa Phu Quoc

Czas wolny na Wyspie Phu Quoc.

 

Dzień 12 Wyspa Phu Quoc Sajgon

Po śniadaniu w hotelu czas wolny. Transfer na lotnisko na lot do Sajgonu (proponowane godziny rejsu:15:1516:20). Odbiór z lotniska, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny. Wieczorem szalona, ale bezpieczna jazda na motorkach po Sajgonie. Sajgon z pozycji motorka wygląda zupełnie inaczej, a jadąc na tylnym siedzeniu motorka, każdy uczestnik ma wyśmienita okazje do ciągłego obserwowania (i fotografowania) życia w jednej z największych azjatyckich metropolii. W programie lokalne jedzenie, kawa, sok z trzciny cukrowej and wizyta w nocnym rockowym klubie. Powrót do hotelu około godziny 23.00

 

Dzień 13 Sajgon Delta Mekongu

Po śniadaniu w hotelu wycieczka do Delty Mekongu, jednego z najbardziej oryginalnych rejonów w Wietnamie. Obszaru przeciętego licznymi rzekami and kanałami, a równocześnie połączonego siecią tysiąca mostów and mostków oraz wciąż funkcjonującym na szeroką skalę transportem rzecznym. 2 godzinny przejazd prowincji Tien Giang. Na miejscu rejs po Mekongu, wizyta w sadach owocowych, przejazd rowerami and motorami oraz obiad ze specjałami kuchni mekońskiej. Powrót do Sajgonu, po drodze przerwa na kawę w hamaku. Wieczorem czas wolny.

 

Dzień 14 Sajgon Can Gio

Po śniadaniu w hotelu wyjazd do Can Gio znajdującego się na liście rezerwatów biosfery UNESCO and jest jednym z najistotniejszych obszarów podmokłych w Wietnamie stanowiąc dom dla pond 200 gatunków fauny and ponad 52 gatunków roślin. Z Sajgonu dotrzemy do Can Gio motorówką. Dalej popłyniemy małą łodzią wiosłową aby podziwiać fascynujące krajobrazy oraz przejdziemy pieszo część lasu. Następnie udamy się na lunch w miejscowej restauracji, a posiłku zobaczymy jezioro krokodyli. W okolicy jeziora można podziwiać dziko żyjące małpy. Powrót do Sajgonu. Wieczorem pożegnalna kolacja na chodniku.

 

Dzień 15 Sajgon – wylot

Rano czas wolny na zakupy i pakowanie. Wykwaterowanie z hotelu do godziny 18.00. Transfer na lotnisko na lot do Polski.

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe