Vietnamese walk

Czas trwania wycieczki

19 days

Kraje, które odwiedzimy

Wietnam, Tajlandia

Trip title

Vietnamese walk

Number of days

19

Trip program in file

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

After checking in at the hotel, we'll take you on an introductory walk in Saigon combined with dinner at a local tavern. The next day you will have the opportunity to get to know Saigon better during the day - you will see beautiful monuments and admire the colors of Ho Chi Minh. You will love the Mekong Delta, where in Ben Tre province you will be surrounded by coconut palms and small water channel networks. There we prepared a cruise in a tropical scenery with stops, e.g. in the family fruit garden or a workshop producing coconut candies. After flying to Danang, we will go to beautiful Hoi An, a UNESCO World Heritage Site. The famous village of herbs and vegetables Tra Que will shock you with colors and scents. There are culinary classes waiting for you! You will have a day to rest and remember before you fly from Hue to Hanoi - there are some beautiful monuments and a rickshaw trip waiting for you. Your route could not miss Ha Long Bay, the natural wonder of the world that you will learn from the deck of the boat! Your next goal will be Bangkok with its golden temples, reclining Buddha and dynamic development. You will spend your last days on the beach in Hua Hin, where you can enjoy the sun before returning home.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Ho Chi Minh – Delta Mekongu – Danang – Hoi An – Hanoi – Ha Long – Bangkok – Hua Hin

Detailed program of the trip

Dzień 1 Sajgon przylot

Przylot do Sajgonu. Odbiór z lotniska przez kierowcę and przejazd do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, chwila odpoczynku na odświeżenie się and wyjście wieczorem z przewodnikiem na spacer aby zapoznać się z najbliższym otoczeniem and rozpocząć kosztowanie pysznej wietnamskiej kuchni. Wprowadzenie do realiów podróżowania po regionie. Nocleg.

 

Dzień 2 Sajgon

Śniadanie w hotelu. Następnie wycieczka piesza z przewodnikiem po centrum Sajgonu and zwiedzanie jego kolonialnych zabytków takich jak piękny budynek poczty głównej, ratusza miejskiego and katedry Notre Dame. Popołudnie wolne na odpoczynek po podróży. Nocleg.

 

Dzień 3 Sajgon – Delta Mekongu – Sajgon

Śniadanie. Wycieczka w małej grupie z anglojęzycznym przewodnikiem do Delty Mekongu. Przejazd około 2,5 h do prowincji Ben Tre słynącej z wszechobecnych palm kokosowych and sieci małych kanałów wodnych. Po dotarciu na miejsce spotkanie rejs przez tropikalną scenerię kanałów obsadzonych palmami. W czasie rejsu przystanki się w takich miejscach jak m.in. tradycyjna cegielnia z niesamowitymi piecami w kształcie ula, ogród rodzinny z tropikalnymi owocami, warsztat produkujący cukierki kokosowe. Następnie przejazd miejscową rikszą motorową (Xe Loi) na pyszny lunch z lokalnymi specjalnościami. Po lunchu małą łodzią wiosłową rejs przez najmniejsze kanały and po kolejnej przesiadce powrót na brzeg. Powrót do Sajgonu. Nocleg.

 

Dzień 4 Sajgon – Danang – Hoi An

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu transfer z kierowcą na lotnisko w Sajgonie and lot do Danang w centralnym Wietnamie (przelot ok 1h 10 minut). Z lotniska w Danang przejazd (ok. godziny) do miasteczka Hoi Anwpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO and słynącego z przepięknej zabudowy oraz niezliczonych zakładów krawieckich. Popołudniowe wyjście na spacer po miasteczku z przewodnikiem. Wizyta m.in. na moście japońskim, najstarszym zabytku and symbolu miasta, w sali zgromadzeń chińskich mniejszości and pod pomnikiem Polaka Kazimierza Kwiatkowskiego. Nocleg.

 

Dzień 5 Hoi An

Śniadanie w hotelu. Wycieczka samochodem do niedalekiej wioski Tra Que, która słynie z uprawy ziół and warzyw. Obejrzenie ogrodów i tutejszych upraw, po czym zajęcia kulinarne w ramach których nauka przygotowania kilku prostych potraw kuchni wietnamskiej and lunch. Po lunchu powrót do hotelu, czas wolny popołudniu. Nocleg.

 

Dzień 6 Hoi An

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na zwiedzanie miasteczka, plażowanie (konieczny dojazd 4km) wizytę w zakładach krawieckich lub odpoczynek na hotelowym basenie. Nocleg.

 

Dzień 7 Hoi An – Danang – Hanoi

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu transfer na lotnisko w Hue skąd przelot do Hanoi (ok 1h lotu). Z lotniska w Hanoi transfer z kierowcą do hotelu (ok 1h), gdzie zakwaterowanie. Popołudnie wolne na samodzielną eksplorację miasta, hotel zlokalizowany jest w cichej uliczce tuż obok katedry Świętego Józefa and 4 minuty spacerem od Jeziora Zwróconego Miecza. Nocleg.

 

Dzień 8 Hanoi

Śniadanie w hotelu. Tego dnia zwiedzanie atrakcji Hanoi and jego Starego Miasta. Wizyta pod pobliską katedrą św. Józefa. Następnie przejazd do najstarszego uniwersytetu w kraju, tzw. Świątyni Literatury and zaraz jednego z
najciekawszych
obiektów w mieście.

Stamtąd przejazd nad jezioro Zachodnie gdzie zwiedzanie malowniczo położonej pagody Tran Quoc, także jednej z najstarszych w mieście. Powrót do centrum gdzie początek niezwykłej godzinnej wycieczki rikszami przez kręte and urocze uliczki Starego Miasta, pełne warsztatów rzemieślniczych and małych sklepików. Nocleg.

 

Dzień 9 Hanoi – Zatoka Ha Long

Po śniadaniu wyjazd z hotelu ok. godziny 08.00 and przejazd ok 4 godziny w kierunku zatoki Halong, jednego z przyrodniczych cudów świata. Po dotarciu do zatoki Halong wejście na pokład łodzi. Zakwaterowanie w kabinach, lunch w restauracji na pokładzie, a w tym czasie łódź płynie przez zatokę gdzie ponad 1800 skalistych wysepek z pionowymi klifami wystaje z morza. Popołudniowa wizyta w jaskini lub pływanie na kajakach
po
zatoce, albo po prostu odpoczynek w kabinach. Wieczorem kolacja na pokładzie. Nocleg na pokładzie łodzi.

 

Dzień 10 Zatoka Ha Long – Hanoi

Śniadanie na pokładzie. Następnie kontynuacja programu rejsu. W południe opuszczenie pokładu and przejazd powrotny do Hanoi (około 4 godziny). Przyjazd do Hanoi około godziny 17:00 Nocleg.

 

Dzień 11 Hanoi – Bangkok

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu transfer z kierowcą na lotnisko w Hanoi skąd przelot do Bangkoku, stolicy Tajlandii. Lot około 2h 10 min. Po przylocie do Bangkoku transfer do hotelu z kierowcą. Nocleg.

 

Dzień 12 Bangkok

Śniadanie w hotelu. Dzień na poznanie Bangkoku, wizyta w Królewskim Grand Palace oraz świątyni Szmaragdowego Buddhy. Oba obiekty znajdują się na współdzielonym terenie ograniczonym zabytkowymi murami. Wat Phra Kaew to świątynia skrywająca najcenniejszą statuetkę Buddhy w kraju, Szmaragdowego Buddhę. Ta wspaniała świątynia jest miejscem licznych pielgrzymek oraz nawet liczniejszych odwiedzin turystów. Pałac Królewski znajdujący się tuż obok jest zbudowany już w zdecydowanie bardziej europejskim stylu, tylko jego dach nawiązuje do lokalnego stylu.

Po wizycie w pałacu przejście piesze do sąsiadującej z nim świątyni Wat Pho, która skrywa olbrzymi posąg leżącego Buddhy. Następnie lunch w restauracji and wycieczka łodzią. Bangkok ma znakomicie rozbudowaną sieć transportu wodnego, natomiast my zwiedzimy dzielnicę Thonburi gdzie można zobaczyć że dynamiczny rozwój miasta jakby zupełnie pominął niektóre z jego bardzo centralnie położonych częściprzy okazji wycieczki łodzią wizyta na farmie orchidei lub na targu kwiatowym. Nocleg.

 

Dzień 13 – Hua Hin

Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd z kierowcą do miejscowości Hua Hin (ok 3,5h jazdy samochodem), która słynie z pięknej plaży and dużego spokoju w porównaniu do innych znanych kurortów jak Pattaya czy Phuket. Pobyt w resorcie nad morzem łącznie na 6 dni.

 

Dzień 14-18 Hua Hin

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na wypoczynek na basenie, plaży lub samodzielną eksplorację okolicy.

 

Dzień 19 Hua Hin – Bangkok

Śniadanie w hotelu. Następnie wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Bangkoku (przejazd ok 3,5h).

Koniec programu.

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe