On the trail of history

Czas trwania wycieczki

13 days

Kraje, które odwiedzimy

Wietnam, Kambodża, Tajlandia

Trip title

On the trail of history

Number of days

13

Trip program in file

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

At the beginning we will tell you about the history of Vietnam and taste the Saigon evening life from the position of a scooter. We will show you the tunnels where Vietkong protected itself and we will serve you the tapioca they ate. The magical Mekong Delta will delight you with its numerous rivers and canals over which thousands of bridges rise. A walk in the mangrove forests and a lunch with a crocodile will give you a moment of relaxation to go to Cambodia by hydrofoil. There await you temples and the red Khmer trail in Phnom Penh, then the Tonle Sap lake and the pearl of Cambodia - a complex of Angkor Wat temples. After a trip to Kulen National Park, you can refresh yourself with a bath in the waterfall to prepare for an intense day in Bangkok! The Thai City of Angels will surprise you with the amount of temples, smells and colors - and we'll help you find it.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Ho Chi Minh – Cu Chi – Ben Tre – Can Tho – Tra Su – Chau Doc – Phnom Penh – Siem Reap – Bangkok – Phuket

Detailed program of the trip

Dzień 1 Sajgon

Przylot do Wietnamu na lotnisko Tan Son Nhat w Ho Chi Minh City. Odbiór z lotniska przez polskiego opiekuna. Transport klimatyzowanym busem/vanem do 3* hotelu w centrum miasta. Zakwaterowanie (w godz. 1415), czas wolny. Wieczorem rejs łodzią po Rzece Sajgon połączony z kolacją powitalną. Nocleg w hotelu 3* w centrum miasta.

 

Dzień 2 Sajgon

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu o godzinie 09:00 spotkanie z polskim opiekunem w lobby hotelowym. Rozpoczęcie wycieczki po Sajgonie. W programie przejazd rikszami (3h), zwiedzanie m.in. „Muzeum Wojny” dawniej zwanego Muzeum Zbrodni Amerykańskich, Pałacu zjednoczenia, Sajgońskiej Katedry Notre Dame, pagody buddyjskiej. Lunch (nie wliczony w cenę) w wybranym przez Państwa miejscu. Do wyboru m.in. „sajgonki”, wietnamska karkówka z grilla z ulicznej jadłodajni lub Powrót do hotelu, czas wolny. O godzinie 18.50 zbiórka w lobby hotelowym. Szalona, ale bezpieczna jazda na motorkach po Sajgonie. Sajgon z pozycji motorka wygląda zupełnie inaczej, a jadąc na tylnym siedzeniu motorka, każdy uczestnik ma wyśmienitą okazję do ciągłego obserwowania (i fotografowania) życia w jednej z największych azjatyckich metropolii. W programie lokalne jedzenie, kawa, sok z trzciny cukrowej and wizyta w nocnym rockowym klubie. Nocleg w hotelu 3* w centrum miasta.

 

Dzień 3 Sajgon – Cu Chi – Sajgon

Śniadanie w hotelu. O godzinie 09:00 spotkanie z polskim opiekunem w lobby hotelowym. Wycieczka do kompleksu tuneli zbudowanego w czasie wojny wietnamskoamerykańskiej. Służyły one za schronienie żołnierzom Vietcongu and regularnej armii północnego Wietnamu, w czasie ciągłych bombardowań tego obszaru and stanowiły bazę wypadową do działań partyzanckich.

W programie krótki film propagandowy, wystawa szeregu pułapek Vietcongu, krótki spacer pod ziemię gdzie dla chętnych będzie można pokonać niewielki fragment tunelu, a na koniec gotowana tapioka and zielona herbata, które przez długie okresy stanowiły podstawę pożywienia dla walczących w tunelach. Lunch u zaprzyjaźnionego „Pana Grzybka”. Powrót do Sajgonu. Wieczorem wyjście na kolację (nie wliczona w cenę). Nocleg w hotelu 3* w centrum miasta.

 

Dzień 4 Sajgon – Ben Tre – Can Tho

Śniadanie w hotelu. O godzinie 09:00 spotkanie z polskim opiekunem w lobby hotelowym. Wycieczka do Delty Mekongu jednego z najbardziej oryginalnych rejonów w Wietnamie. Obszaru przeciętego licznymi rzekami and kanałami, a równocześnie połączonego siecią tysiąca mostów and mostków oraz wciąż funkcjonującym na szeroką skalę transportem rzecznym. Przejazd do prowincji Ben Tre słynącej z wszechobecnych palm kokosowych and sieci małych kanałów wodnych. Na miejsce rozpoczniemy rejs przez tropikalną scenerię kanałów obsadzonych palmami. W czasie rejsu zatrzymamy się w warsztatach produkujący m.in. cukierki kokosowe, maty z trawy ryżowej. Przerwa na lunch z lokalnymi specjalnościami.

Po lunchu małą łodzią wiosłową pokonamy najmniejsze kanały and po kolejnej przesiadce wrócimy na brzeg. Następnie przejazd do Can Tho. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Wieczorem wyjście na kolację (nie wliczona w cenę). Nocleg w hotelu 4* w Can Tho.

 

Dzień 5 Can Tho – Tra Su – Chau Doc

Wczesna pobudka, wizyta na największym pływającym targu na Mekongu Cai Rang. Powrót do hotelu, śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Chau Doc. Po drodze lokalna atrakcja lunch z krokodyla oraz wizyta w namorzynowych lasach Tra Su. Przyjazd do Chau Doc, zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Dla chętnych kąpiel w basenie lub piwko na tarasie ze wspaniałym widokiem na Deltę Mekongu. Nocleg w hotelu 4* w Chau Doc.

 

Dzień 6 Chau Doc – Phnom Penh

Wczesne śniadanie w hotelu. Transport busem na przystań. Rejs wodolotem po Mekongu do Phnom Penh (Cambodia). Wyrabianie wiz na posterunku granicznym na rzece. Dalsza część przeprawy do Phnom Penh. Odbiór z przystani, zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych wyjście na khmerski masaż, a wieczorem kolacja na Mekongu połączona z rejsem. Nocleg w hotelu 3* w Phnom Penh.

 

Dzień 7 Phnom Penh

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie (bagaże będzie można zostawić w recepcji hotelowej). Wycieczka po stolicy Kambodży Phnom Penh. Wizyta w Pałacu Królewskim, Srebrnej Pagodzie. Lunch w charytatywnej restauracji, która wspomaga bezdomne dzieci. Wizyta w sklepie fundacji, gdzie można zakupić pamiątki, których dochód idzie na cele fundacji.

Po południu dalsza część zwiedzania szlakiem czerwonych Khmerów. Wizyta na słynnych polach śmierci oraz więzieniu S21 Tuol Sleng. Powrót do hotelu (będzie dostępny jeden pokój, gdzie będzie się można umyć and przebrać), wyjście na kolację (nie wliczona w cenę). Po kolacji transport na dworzec autobusowy. Nocny przejazd z Phnom Penh do Siem Reap. Nocleg w busie do Siem Reap.

 

Dzień 8 Siem Reap – Tonle Sap Lake

Przyjazd do Siem Reap wcześnie rano. Przejazd na śniadanie do lokalnej knajpki (płatne we własnym zakresie). Bagaże zostawimy w hotelu and zaczynamy wycieczkę nad Jezioro Tonle Sap największe Jezioro w Azji PołudniowoWschodniej. Rejs po Jeziorze na którym zobaczymy pływające wioski, kościoły, restauracje. Lunch w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, zakwaterowanie and relaks na basenie. Wieczorem kolacja połączona z pokazem lokalnych tańców Apsara. Nocleg w hotelu 4* w Siem Reap.

 

Dzień 9 Angkor Wat

Autorski program zwiedzania Świątyń Angkor WatZachód słońca nad Angkorem, mniej znane świątynie jak and te które trzeba zobaczyć. Lunch w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu. Relaks na basenie. Wieczorem dla chętnych wyjście na kolację na nocny bazar (płatne we własnym zakresie). Nocleg w hotelu 4* w Siem Reap.

 

Dzień 10 Phnom Kulen

Wycieczka do Parku Narodowego Kulen. Wizyta w Pagodzie Preah Ang Thom gdzie znajduje się największy leżący Budda w Kambodży, możliwość kąpieli w wodospadzie. Rzeka Tysiąca Linga dużych rzeźbionych płyt znajdujących się w korycie rzeki . Lunch w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu. Wyjście na kolację połączoną z pokazem cyrkowym Phare.

 

Dzień 11 Siem Reap – Bangkok

Śniadanie w hotelu. Przejazd na lotnisko na lot do Bangkoku (Thailand). Przylot, odebranie z lotniska przez polskiego opiekuna, transfer do hotelu. Wolny czas na odświeżenie and odpoczynek. Wieczorem spacer po Chińskiej Dzielnicy, gdzie zjemy kolację (nie wliczone w cenę wycieczki) najlepsze jedzenie uliczne w mieście. Następnie piesze zwiedzanie rozrywkowej części Bangkoku oraz jeden ze Sky Barów dla chętnych. Powrót do hotelu. Nocleg w hotelu 3* w Bangkok.

 

Dzień 12 Bangkok

Śniadanie w hotelu. Miasto Aniołów, tak Tajowie nazywają swoją stolicę od przeszło 200 lat. Zwiedzanie miasta komunikacją miejską, pieszo and tuktukami. W programie zwiedzanie Pałacu Królewskiego, świątynia Szmaragdowego Buddy. Rejs po kanałach dzielnicy Thonburi pozwoli zobaczyć Bangkok nazywany kiedyś „Wenecją Dalekiego Wschodu”. Spacer po targu kwiatowym and warzywnym.

Przerwa na tajski lunch and kawę. Następnie zwiedzanie Świątyni Leżącego Buddy, gdzie znajduje się największy posąg w Bangkoku. Świątynia Wat Pho uważana jest za pierwszy uniwersytet w Tajlandii. Na koniec 25 min. przedstawienie teatralne KHON, które to od 2018 roku znajduje się na liście UNESCO. Wieczorem kolacja nad rzeką and Khao San Rd. (nie wliczone w cenę). Nocleg w hotelu 3* w Bangkoku.

 

Dzień 13 Bangkok – Phuket / Polska

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko na lot do powrotny do Polski lub na wyspę Phuket.

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe