In harmony with nature

Czas trwania wycieczki

16 days

Kraje, które odwiedzimy

Laos, Tajlandia

Trip title

In harmony with nature

Number of days

16

Trip program in file

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

Luang Prabang will welcome you with a night market where you can buy delicious food. Laos is famous for its beautiful waterfalls, so after visiting the Royal Palace we will take you to Kuang Si, where you will see many of them during walks! If you get up early we'll show you the Alms Giving ceremony, during which the monks collect gifts from the inhabitants of the surrounding villages. Trekking around Lao Theung will let you explore the area - natural, wild and mysterious. You will set out on the Bolaven Plateu, famous for its pleasant temperatures, waterfalls and coffee plantations. A stop at the tea plantation and a short stop to look at the highest waterfall in the country, Tad Fan. Drive through an organic vegetable farm, visit a coffee plantation - you will learn the entire process of growing and roasting coffee. In Champasak, you'll visit the Wat Phou Temple - the second of three UNESCO sites in Laos - called the Laotian equivalent of Angkor Wat. You will be delighted by the area of ​​the Mekong backwaters, called 4000 islands - you will take a long-boat ride between the islets. Through Pakse and the largest waterfall (water flow) in Asia you can fly to Bangkok. There, a colorful, oriental atmosphere awaits you among the hustle and bustle of traffic, and we'll show you how to get there. In Kanchanaburi, we'll take you to the museum dedicated to the death railway connecting Thailand with Burma, created during WWII. By boat, you'll take the Kwai River to a hotel built on rafts! On your way back to Bangkok, you'll see Yerevan National Park and stop at the Elephant Center. Through the capital you will go to the island of Phuket, where you will spend the last days before returning to paradise beaches.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Luang Prabang – Kuang Si – Pakse – Bolaven Plateau – Champasak – Don Khong – Bangkok – Kanchanburi – Phuket/Khao Lak

Detailed program of the trip

Dzień 1 Luang Prabang – przylot

Przylot na lotnisko w Luang Prabang, załatwienie formalności wizowych and odbiór bagażu. W strefie powitalnej lotniska spotkanie z miejscowym anglojęzycznym przewodnikiem and przejazd do hotelu. Wieczór wolny na odpoczynek po podróży lub wizytę na starym mieście. Hotel znajduje się dosłownie kilka minut pieszo od wejścia na nocny targ skupiający masę pamiątek turystycznych and od uliczek cypla rzecznego na którym uformowało się stare miasto w Luang Prabang. Nocleg.

 

Dzień 2 Luang Prabang – Kuang Si – Luang Prabang

Śniadanie w hotelu. Później wizyta w Muzeum Pałacu Królewskiego mieszczącym wiele dzieł sztuki and kultury oraz w Wat Xiengthong najbardziej znanej z dziesiątek świątyń w Luang Prabang, której wydłużone dachy dotykają niemalże ziemi. Dalej przejazd (ok. 30 km) do przepięknych wodospadów Kuang Si, gdzie można ochłodzić się podczas kąpieli w turkusowej wodzie tworzącej kilkadziesiąt małych oczek pośrodku dżungli. Obok wodospadów znajduje się sanktuarium niedźwiedzi and park motyli egzotycznych. Czas wolny na kąpiel wodospadach, (często wymienianych jako jedne z najpiękniejszych na świecie) and spacer po okolicy. Możliwość krótkiej wspinaczki ścieżką na szczyt wodospadów.

Przejazd powrotny do Luang Prabang and możliwość wejścia na wzgórze Phou Si, skąd można podziwiać pełny panoramiczny widok na miasto. Miejsce to oferuje znakomity widok na zachody słońca więc przed zachodem jest także niezwykle zatłoczone więc najlepiej wybrać się tutaj późnym popołudniem. Nocleg.

 

Dzień 3 Luang Prabang – trekkingLuang Prabang

Tego dnia wczesna pobudka and obserwacja ceremonii Alms Giving, w czasie której można podziwiać setki mnichów ubranych w szafranowe szaty. Przed wschodem słońca opuszczają oni bramy świątyń aby w czasie swoistej procesji okrążyć pobliskie zabudowania and powrócić z darami od wiernych do klasztoru. Powrót na śniadanie w hotelu. przejazd do wioski Ban Xieng Lom na brzegu rzeki Nam ou and u podnóży dużej góry, która będzie celem tego dnia. Na początek przeprawa przez rzekę aby wejść na ścieżkę prowadzącą do wioski Lao Theung. Wizyta w wiosce and możliwość zapoznania się z codziennym życiem mieszkańców, jakże innym od mieszkańców relatywnie niedalekiego Luang Prabang. Stąd szlak miejscami robi się bardzo stromy (ale na krótkich odcinkach) and prowadzi nas do kolejnej wioski, których mieszkańców będzie się mijać po drodze, ponieważ muszą oni pokonywać ścieżkę jeśli tylko potrzebują czegokolwiek innego (żywność, materiały) niż to czego dostarcza im otaczająca wioskę dżungla. Po dotarciu w okolice szczytu lunch w miejscowej wiosce, czas na interakcję z mieszkańcami and powrót inną trasą, przejazd powrotny do Luang Prabang. Trasa około 14 kilometrów, 5 6 godzin trekkingu. Nocleg.

 

Dzień 4 Luang Prabang – Pakse – Bolaven Plateau

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu transfer na lotnisko w Luang Prabang and przelot do Pakse, największego miasta na południu Laosu. Po przylocie odbiór przez przewodnika and podróż w kierunku płaskowyżu Bolaven słynącego z przyjemnych temperatur, wodospadów and plantacji kawy. Przystanek na plantacji herbaty and krótki postój aby spojrzeć z punktu widokowego na najwyższy w kraju, bliźniaczy wodospad Tad Fan. Wizyta na plantacji kawy, nocleg w przepięknym krajobrazowo otoczeniu.

 

Dzień 5 Bolaven Plateau

Śniadanie. Po śniadaniu rozpoczniemy wycieczkę, która jest obowiązkowym punktem dla każdego smakosza kawy. Wycieczka z tematem przewodnim kawy odbędzie się jeepami w towarzystwie jednego z właścicieli plantacji kawy. Najpierw przejazd na warzywną farmę organiczną and do wodospadu Tad Moun, po czym jazd do położonej kilkanaście kilometrów od asfaltowych dróg plantacji kawy należącej do Mr. Khamsone. Na miejscu wycieczka po plantacji and poznanie całego procesu uprawy and wypalania kawy. Po lunchu lekki trek do pobliskiej jaskini wykorzystywanej w czasie wojny w pobliskim Wietnamie jako schron przed bombardowaniami and do punktu widokowego na wygasły stożek wulkaniczny. Wieczorem dla chętnych możliwość udziału w zajęciach kulinarnych w czasie przygotowania przez właścicieli plantacji kolacji dla grupy. Nocleg na plantacji kawy na polu biwakowym (namioty, wspólna łazienka).

 

Dzień 6 Bolaven Plateau – Champasak

Śniadanie. Kontynuacja wycieczki jeepami aby odwiedzić niedaleką wioskę etniczną and następnie przejazd minibusem około 3h do Champasak nad brzegiem Mekongu, lunch. Po południu zwiedzanie drugiego z 3 zabytków UNESCO w Laosie, czyli świątyni Wat Phou, która nazywana bywa laotańskim odpowiednikiem Angkor Wat, zbudowanym przed okresem największych khmerskich świątyń. Została zbudowana z ogromną wizją and rozmachem wspinając się na 3 poziomach od brzegów Mekongu po zbocza góry, z sanktuarium w najwyższym punkcie świątyni. Świątynia jest niestety w dużej mierze zrujnowana, ale odwiedzenie tego miejsca pozostawia niezmienne duże wrażenie. Po wizycie w świątyni nocleg w Champasak mającym kilka ładnych kolonialnych budynków. Nocleg.

 

Dzień 7 Champasak – 4000 wysp – Don Khong

Śniadanie and przejazd w kierunku Don Khong, największej wyspy na obszarze rozlewiska Mekongu zwanym 4000 wysp. Rzeka Mekong potrafi w tym miejscu rozlewać się w porze deszczowej na prawie 15km szerokości tworząc niezliczone wyspy and wysepki. Przesiadka na tzw. łódź długo rufową and rejs pomiędzy wyspami. Wizyta w wiosce Ban Khong z pozostałościami francuskich posiadłości kolonialnych skąd wycieczka tuktukiem do wodospadu Liphi znanego jako „Corridor of the Devil”, jednego z najpiękniejszych wodospadów w tym obszarze. Późne popołudnie wolne na relaks lub wycieczkę rowerową po okolicy. Warto spróbować tej pierwszej aktywności, bo 4000 wysp słynie jako jedno z miejsc gdzie czas płynie najwolniej na świecie, tutaj nikomu nigdzie się nie spieszy. Nocleg.

 

Dzień 8 Don Khong – Pakse

Śniadanie. Później przejazd dalej na południe do samej granicy z Cambodia gdzie przesiadka na łódź aby podpłynąć zobaczyć największy wodospad (pod względem przepływu wody) na Mekongu and jeden z największych w Azji, Khone Phapheng. Po wizycie nad wodospadem przejazd do Pakse (ok 3,5h jazdy) gdzie zakwaterowanie w hotelu. Popołudniu wizyta w pobliskiej wiosce rzeźbiarzy, świątyni z posągiem siedzącego Buddy and przed zachodem słońca krótka wspinaczka na punkt widokowy, skąd znakomicie widać miasto położone w lekkim zakolu rzeki. Nocleg w Pakse.

 

Dzień 9 Pakse – Bangkok

Śniadanie w hotelu. Następnie transfer na lotnisko and przelot do Bangkoku. (Lao Airlines, 10:25 11:55). Z lotniska przejazd do hotelu and chwila czasu na wypoczynek. Wieczorem wyjazd na kolację na słynnych tuktukach, szansa na tuktukowy rajd po ulicach wielkiego miasta (w eskorcie policji). Dojazd na targ Ratchada na którym znaleźć można masę różnych produktów and drobiazgów, a także mnóstwo stoisk słynnej tajskiej kuchni ulicznej. Kolacja w knajpkach stylu w stylu street food (plastikowe stoliki, niskie siedzenie, pyszne dania).

 

Dzień 10 Bangkok

Śniadanie w hotelu. Następnie wycieczka do największe zabytków miasta, wizyta w Królewskim Grand Palace oraz świątyni Szmaragdowego Buddy. Oba obiekty znajdują się na współdzielonym terenie ograniczonym zabytkowymi murami. Wat Phra Kaew to świątynia skrywająca najcenniejszą statuetkę Buddhy w kraju, Szmaragdowego Buddhę. Ta wspaniała świątynia jest miejscem licznych pielgrzymek oraz nawet liczniejszych odwiedzin turystów. Pałac Królewski znajdujący się tuż obok jest zbudowany już w zdecydowanie bardziej europejskim stylu, tylko jego dach nawiązuje do tajskiej tradycji. Świątynia Wat Pho z kolei skrywa pod ogromnym dachem obraz Buddy w stanie spoczynku. Miejsce to znane jest także jako miejsce narodzin tradycyjnego masażu tajskiego, którego szkoła mieści się do dzisiaj na terenie świątyni. Następnie wycieczka do chińskiej dzielnicy gdzie zobaczyć można piękny targ kwiatowy and świątynię Wat Trimitr znaną bardziej jako świątynia złotego Buddy skrywa ona 5,5 tonowy, odlany ze szczerego złota posąg.

 

Dzień 11  Bangkok – Kanchanaburi

Śniadanie w hotelu. Później wykwaterowanie and przejazd do miejscowości Kanchanaburi, położonej ok. 30 km od granicy z Birmą. Na miejscu wizyta w niezwykle ciekawym muzeum poświęconym tzw kolei śmierci łączącej Tajlandię z Birmą. Kolej budowali więźniowie and przymusowi robotnicy w czasie japońskiej okupacji w okresie drugiej wojny światowej. Stąd krótki przejazd nad rzekę Kwai czas wolny na zdjęcia na słynnym moście.

Po zdjęciach na moście dalszy przejazd na przystań rzeczną gdzie przesiadka na łodzie, którymi grupa odpłynie w kierunku granicy z Birmą do niezwykłego w kontekście lokalizacji hotelu River Kwai Jungle Rafts składa się z domków, zbudowanych na tratwach na rzece Kwai and jest wyjątkowym obiektem w którym czas płynie spokojnie jak wody rzeki Kwai. Otoczenie to gęsta przyroda and strome wapienne klify oraz mała wioska na wysokim brzegu rzeki. Możliwość kąpieli. Wieczorem kolacja, w tym kultowym obiekcie brak prądu, prysznice z zimną wodą. Nocleg.

 

Dzień 12 Kanchanaburi – Bangkok – Phuket / Khao Lak

Śniadanie. Rejs łodziami motorowymi do przystani and przejazd w kierunku przepięknego parku narodowego Erewań. Po drodze przystanek w ośrodku dla słoni jednego z symboli kraju. Na miejscu możliwość skorzystania z jednej z dwóch aktywności (karmienie słoni lub przejażdżka na słoniu aktywności płatne dodatkowo). Po wizycie u tych majestatycznych zwierząt przejazd do parku Erewań. Na miejscu trekking w górę wodospadów lub czas na wolny na eksplorację jednego z cudów natury jaki możemy oglądać w tym miejscu. Jest to system wodospadów które spadają z kolejnych progów skalnych w otoczeniu bujnej roślinności. Do pierwszych kilku poziomów prowadzi wygodna ścieżka, dostęp na wyższe poziomy to już solidny wysiłek nagradzany w zamian piękną naturą. Możliwość kąpieli w krystalicznie czystych wodach malowniczych wodospadów, jednego z najpiękniejszych w Tajlandii.

Po południu powrót do Bangkoku (przejazd ok 4h) and wieczorny lot do Phuket w południowej Tajlandii (lot 1 godzina). Przelot jedną z lokalnych linii. Z lotniska transfer do hotelu, około 1h jazdy.

 

Dzień 13 Phuket / Khao Lak

Śniadanie w hotelu. Dzień przeznaczony na odkrycie przyrodniczego piękna Tajlandii. Wycieczka do parku narodowego Khao Sok, gdzie wycieczka łodzią po jeziorze oferującym niesamowite krajobrazy. Z tafli wody wyrastają tutaj pionowe wapienne klify tworząc prawdziwe zęby skalne, a całość otoczenia porośnięta jest gęstym lasem tropikalnym.

Po lunchu w lokalnej restauracji trekking po ścieżce edukacyjnej przez dżunglę (ok 2h prostego/umiarkowanego spaceru), dla niechętnych na spacery możliwość relaksu nad brzegiem jeziora. Po wyciecze powrót do hotelu.

 

Dzień 14-15 Phuket

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na wypoczynek lub samodzielne zwiedzanie okolicy okolicy. Możliwość m.in. wycieczki speedboatem na wyspy lub raftingu. Nocleg.

 

Dzień 16 Phuket – wylot

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko w Phuket. KONIEC PROGRAMU

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe