Intensive Vietnam

Czas trwania wycieczki

15 days

Kraje, które odwiedzimy

Vietnam

Trip title

Intensive Vietnam

Number of days

15

Trip program in file

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

On the first day you will visit the Old Town of Hanover, also known as the "36 Street District", Ba Dinh Square, the Pagoda on One Leg. You will set out with us to Ha Long Bay, an amazing site inscribed on the UNESCO World Heritage List. The program includes kayaks, a visit to the village on the water, at a pearl farm, preparation of spring rolls. Through Hanoi, you'll head to Hue, where the Forbidden City, Imperial Palace and Citadel will make a great impression on you. Equally picturesque is your next point, Hoi An. On the way, drive through the Hai Van pass (weather permitting) the geographical border between North and South Vietnam, and between subtropical and tropical climates. On the way, we will see the ruins of military fortifications and stop in the Marble Mountains. In Buon Ma Thuot, after sunrise over the lake, we will change the area into a forest and go for about 4 hours of trekking. You will also meet the Yang Tao ethnic minority and visit the coffee and cocoa plantation. If you want to relax - you can do it on the beach in Mui Ne, from where through Saigon you will set off to Ben Tre - the picturesque Mekong Delta and you will recover by performing in the shade of coconut palm trees.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Hanoi – Ha Long – Hue – Hoi An – Buon Ma Thuot – Mui Ne – Sajgon – Delta Mekongu

Detailed program of the trip

Dzień Hanoi – przylot

Przylot na lotnisko Noi Bai w Hanoi. Odprawa wizowobagażowa. Na lotnisku będzie czekał polski pilot. Przejazd z lotniska klimatyzowanym busem do hotelu w centrum miasta. Zakwaterowanie (od godziny 15), czas wolny na odpoczynek. Po południu spacer po hanojskiej starówce, zwanej także “dzielnicą 36 ulic”, gdzie w przeszłości każda nazwa ulicy odpowiadała nazwie towarom jakie się na niej sprzedawało.

Przejście na Plac Ba Dinh pod Mauzoleum Wuja Ho, odwiedzimy słynną „Pagodę na Jednej Nodze” Świątynię Literatury, a na koniec spacer ulicą Dien Bien Phu, gdzie znajduje się stara dzielnica kolonialna będąca siedziba ambasad and administracji państwowej. Powrót do hotelu. Czas wolny. Wieczorem wyjście na kolację.

 

Dzień 2 Hanoi – Zatoka Ha Long

Po śniadaniu w hotelu przejazd minibusem w kierunku północnowschodnim. Po drodze miniemy malowniczą deltę Rzeki Czerwonej drugą największą rzekę w Wietnamie, pola ryżowe z grobowcami oraz górnicze miasteczka prowincji Quang Ninh. Dojazd do przystani, wejście na statek. Powitalny koktajl dla gości oraz zakwaterowanie w kajutach. Po zakwaterowaniu się gości łódź ruszy w rejs po Zatoce Ha Long obszaru znajdującego się na listach światowego dziedzictwa UNESCO. W programie m.in. kajaki, wizyta w wiosce na wodzie, na farmie pereł, lekcje przyrządzania Sajgonek. Kolacja and nocleg na łodzi.

 

Dzień 3 Ha Long – Hanoi – Hue

Dla chętnych wczesno poranne zajęcia z Tai Chi. Po śniadaniu wizyta w grotach. Wykwaterowanie z kajut, lancz and powrót do portu. Koniec rejsu. Przejazd do Hanoi. Dla chętnych ostatnie zakupy w Hanoi and wyjście na kolację. Wieczorem transfer na stacje kolejową na nocny pociąg do Hue.

 

Dzień 4 Hue

Przyjazd do Hue, przejazd ze stacji do hotelu (zakwaterowanie w hotelu od 14.00). Wyjście na śniadanie. Po odpoczynku wizyta w „Zakazanym Mieście”. Pałac Cesarski and Cytadela były wzorowane na Pekińskim Zakazanym Mieście. Wjazd przez przez bramę Ngo Mon zaprowadzi nas wprost do Purpurowego Zakazanego Miasta, które było zarezerwowane tylko dla rodu królewskiego Nguyenow and pozostawało zamknięte pomiędzy XVIII, a XX wiekiem n.e.. Po obiedzie rejs rzeką Perfumową, wizyta w Pagodzie Thien Mu oraz Dolinie Grobowców. one położone wzdłuż doliny rzeki Perfumowej. Każdy z kompleksów był budowany jeszcze za życia władcy and miał być jego pałacem, w którym będzie panował po śmierci.

 

Dzień 5 Hue – Hoi An

Po śniadaniu w hotelu przejazd do miasteczka Hoi An. Po drodze przejazd przez przełęcz Hai Van (jeśli pogoda pozwoli) geograficzną granicę pomiędzy Wietnamem Północnym, a Południowym oraz pomiędzy klimatem subtropikalnym and tropikalnym. Po drodze zobaczymy ruiny fortyfikacji wojskowych oraz zatrzymamy się w Górach Marmurowych. Po zakwaterowaniu w hotelu spacer po dawnym porcie handlowym, wizyta w tradycyjnym
chińskim
domu, świątyni Phuc Kien, oglądanie 400letniego japońskiego krytego mostu, wizyta na miejscowym bazarze and oczywiście chwila pod pomnikiem „Kazika” Kwiatkowskiego. Wieczorem wyjście na kolację.

 

Dzień 6 Hoi An

Po śniadaniu w hotelu przejazd starymi vespami (jako pasażerowie) po okolicach Hoi An. W programie: wizyta w „Domu Przodów”, lokalnych zakładach rzemieślniczych, przejazd przez pola ryżowe, wizyta w lokalnej palarni kawy a na koniec lunch. Czas trwania wycieczki 5h. Powrót do hotelu. Po południu czas wolny. Dla chętnych możliwość zakupu ubrań szytych u lokalnych krawców według najnowszych katalogów modowych.

 

Dzień 7 Hoi An – Buon Ma Thuot

Po śniadaniu w hotelu czas wolny na ostatnie zakupy. Po południu transfer na lotnisko na lot do Buon Ma Thuot (14:45 15:45). Odbiór z lotniska, transfer do resortu położonego nad Jeziorek Lak. Zakwaterowanie, czas wolny. Wieczorem kolacja.

 

Dzień 8 Buon Ma Thuot

Dla chętnych wczesna pobudka na wschód słońca nad jeziorem. Śniadanie w resorcie, po śniadaniu przejazd nad wodospad Bim Bip. Lekki trekking po lesie (ok 4km) nad wodospad. Dla chętnych możliwość pływania w wodospadzie. Lunch w formie pikniku, powrót do resortu, czas wolny. Wieczorem kolacja z pokazem tradycyjnej muzyki oraz poczęstunkiem tradycyjną nalewką pitą wspólnie długimi słomkami z glinianego dzbana.

 

Dzień 9 Buon Ma Thuot – Mui Ne

Po śniadaniu w hotelu przejazd do wioski mniejszości etnicznej Yang Tao. Spacer po wiosce and okolicznych polach ryżowych. Wizyta na plantacji kawy and kakao. Powrót do resortu, wykwaterowania and obiad. Po obiedzie przejazd do Mui Ne (67h). Zakwaterowanie w resorcie, czas wolny.

 

Dzień 10-12 Mui Ne

Czas wolny i relaks na plaży.

 

Dzień 13 Mui Ne – Sajgon

Rano czas wolny w resorcie. Po południu prywatny transfer z Mui Ne do Sajgonu (56h). Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie and czas wolny. Wieczorem zbiórka w lobby hotelowym. Szalona, ale bezpieczna jazda na motorkach po Sajgonie. Sajgon z pozycji motorka wygląda zupełnie inaczej, a jadąc na tylnym siedzeniu motorka, każdy uczestnik ma wyśmienita okazje do ciągłego obserwowania (i fotografowania) życia w jednej z największych azjatyckich metropolii. W programie lokalne jedzenie, kawa, sok z trzciny cukrowej and wizyta w nocnym rockowym klubie.

 

Dzień 14 Sajgon – Delta Mekongu

Po śniadaniu w hotelu wycieczka do Delty Mekongu, jednego z najbardziej oryginalnych rejonów w Wietnamie. Obszaru przeciętego licznymi rzekami and kanałami, a równocześnie połączonego siecią tysiąca mostów and mostków oraz wciąż funkcjonującym na szeroką skalę transportem rzecznym. Przejazd około 90 kilometrów do prowincji Ben Tre słynącej z wszechobecnych palm kokosowych and sieci małych kanałów wodnych.

Na miejscu rejs po Mekongu, wizyta w lokalnych warsztatach rzemieślniczych, przedstawienie z tradycyjną muzyką z Delty Mekongu and obiad ze specjałami kuchni mekońskiej. Powrót do Sajgonu, po drodze przerwa na kawę w hamaku. Wieczorem wyjście na pożegnalną kolację.

 

Dzień 15 Sajgon – wylot

Rano (jeśli czas pozwoli) piesza wycieczka po kolonialnym Sajgonie. Po południu transfer na lotnisko na lot powrotny.

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe