Vietnam with bated breath

Czas trwania wycieczki

12 days

Kraje, które odwiedzimy

Vietnam

Trip title

Vietnam with bated breath

Number of days

12

Trip program in file

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

On the first day you will visit the Hanoj Old Town, also known as the "36 Street District". This is your first opportunity to fall in love with the best pho in Vietnam! The next day we will move towards Ha Long Bay. Along the way, you'll be able to admire the landscapes of the Red River Delta. We will stay on a boat and head to the Thien Canh Son caves. After returning and a quiet afternoon in Hanoi, we will move to Hue, where you will experience an amazing adventure as a Vespa passenger! We will visit the most important points of Hue - the Forbidden City, "Colosseum" and the tomb of King Gia Long. Another beautiful city on your route will be Hoi An with its charming old town and the monument to Kazik. Through Saigon, you'll travel to the Mekong Delta, one of the most original regions in Vietnam. You will spend the last days on the island of Phu Quoc enjoying the sun and the beach.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Hanoi – Ha Long – Hue – Hoi An – Sajgon – Delta Mekongu – Phu Quoc

Detailed program of the trip

Dzień 1 Hanoi

Przylot na lotnisko Noi Bai w Hanoi. Oprawa wizowobagażowa. Przejazd z lotniska klimatyzowanym busem do hotelu w centrum miasta. Wczesne zakwaterowanie, śniadanie and czas wolny na odpoczynek. Po południu spacer z polskim pilotem po hanojskiej starówce, zwanej także “dzielnicą 36 ulic”, gdzie w przeszłości każda nazwa ulicy odpowiadała nazwie towarom jakie się na niej sprzedawało. Polecane miejsca do odwiedzenia: Plac Ba Dinh pod Mauzoleum Wuja Ho, Pagoda na „Jednej Nodze”, Świątynia Literatury, ulicą Dien Bien Phu, gdzie znajduje się stara dzielnica kolonialna będąca siedziba ambasad and administracji państwowej. Powrót do hotelu. Czas wolny. Wieczorem wyjście na kolację.

 

Dzień 2 Hanoi – Zatoka Ha Long

Po śniadaniu w hotelu przejazd minibusem w kierunku północnowschodnim. Po drodze miniemy malowniczą deltę Rzeki Czerwonej drugą największą rzekę w Wietnamie, pola ryżowe z grobowcami oraz górnicze miasteczka prowincji Quang Ninh. Dojazd do przystani, wejście na statek. Powitalny koktajl dla gości oraz zakwaterowanie w kajutach. Po zakwaterowaniu się gości łódź ruszy w rejs po Zatoce Ha Long obszaru znajdującego się na listach światowego dziedzictwa UNESCO. W programie m.in. kajaki, wizyta w wiosce na wodzie oraz na farmie pereł. Lekcje przyrządzania sajgonek. Wieczorem kolacja and nocleg na łodzi.

 

Dzień 3 Ha Long – Hanoi

Dla chętnych wczesna pobudka na poranne zajęcia z Tai Chi. Po śniadaniu na łodzi wizyta w jaskiniach Thien Canh Son zlokalizowanej na szczycie góry . Powrót na łódź, wykwaterowanie z kajut, lekki obiad oraz rejs powrotny do portu. Powrót do Hanoi. Po południu czas wolny w Hanoi.

 

Dzień 4 Hanoi – Hue

Po wczesnym śniadaniu w hotelu transfer na lotnisko na lot do Hue (08:30 09:45). Odbiór z lotniska, transfer do hotelu, wczesne zakwaterowanie, czas wolny. O godzinie 13:00 rozpoczęcie wycieczki na Vespach po Hue. W programie przejazd motorkami po mieście, wizyta w Królewski Zakazanym Mieście, w „Koloseum” gdzie w przeszłości odbywały się walki zwierząt. Następnie przejazd do grobowca króla Gia Long. Na koniec piknik przy lotosowym jeziorze. Powrót do hotelu około godziny 18.00.

 

Dzień 5 Hue – Hoi An

Po śniadaniu w hotelu przejazd minibusem (przejazd w małej grupie) do miasteczka Hoi An. Po drodze przejazd przez przełęcz Hai Van (jeśli pogoda pozwoli) geograficzną granicę pomiędzy Wietnamem Północnym, a Południowym oraz pomiędzy klimatem subtropikalnym and tropikalnym. Wizyta na słynnej plaży Lang Co oraz przystanek w Górach Marmurowych. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na odkrywanie uroków Hoi An oraz znalezienie pomniku „Kazika”.

 

Dzień 6 Hoi An – Sajgon

Po śniadaniu w hotelu czas wolny. Transfer na lotnisko na lot do Sajgonu (14:0015:25). Odbiór z lotniska, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku spotkanie z polskim pilotem w lobby hotelowym, spacer po kolonialnym Sajgonie. Powrót do hotelu. Wieczorem szalona, ale bezpieczna jazda na motorkach po Sajgonie.

Sajgon z pozycji motorka wygląda zupełnie inaczej, a jadąc na tylnym siedzeniu motorka, każdy uczestnik ma wyśmienita okazje do ciągłego obserwowania (i fotografowania) życia w jednej z największych azjatyckich metropolii. W programie lokalne jedzenie, kawa, sok z trzciny cukrowej and wizyta w nocnym rockowym klubie. Powrót do hotelu około godziny 23.00.

 

Dzień 7 Sajgon – Delta Mekongu

Po śniadaniu w hotelu wycieczka do Delty Mekongu, jednego z najbardziej oryginalnych rejonów w Wietnamie. Obszaru przeciętego licznymi rzekami and kanałami, a równocześnie połączonego siecią tysiąca mostów and mostków oraz wciąż funkcjonującym na szeroką skalę transportem rzecznym.

Przejazd około 90 kilometrów do prowincji Ben Tre słynącej z wszechobecnych palm kokosowych and sieci małych kanałów wodnych. Na miejscu rejs po Mekongu, wizyta w lokalnych warsztatach rzemieślniczych, przedstawienie z tradycyjną muzyką z Delty and obiad ze specjałami kuchni mekońskiej. Powrót do Sajgonu, po drodze przerwa na kawę w hamaku. Wieczorem czas wolny.

 

Dzień 8 Sajgon – Wyspa Phu Quoc

Po śniadaniu w hotelu czas wolny. Transfer na lotnisko na lot na Wyspę Phu Quoc (13:35 14:35). Odbiór z lotniska, transfer do resortu. Czas wolny.

 

Dzień 9-11 Wyspa Phu Quoc

Czas wolny na Wyspie Phu Quoc.

 

Dzień 12 Phu Quoc – Sajgon – wylot

Transfer na lotnisko na lot do Sajgonu (10:50 11:55). Transfer z lotniska do centrum miasta. Czas wolny na ostatnie zakupy. Po południu transfer na lotnisko na lot powrotny do Polski.

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe