Wietnam z zapartym tchem

Czas trwania wycieczki

12 dni

Kraje, które odwiedzimy

Wietnam

Tytuł wycieczki

Wietnam z zapartym tchem

Ilość dni

12

Program wycieczki w pliku

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

Pierwszego dnia zwiedzisz z nami hanojską starówkę, zwaną także “Dzielnicą 36 ulic”. To Twoja pierwsza okazja, żeby zakochać się w najlepszej pho w Wietnamie! Następnego dnia przeniesiemy się w kierunku Zatoki Ha Long. Po drodze będzie można podziwiać krajobrazy Delty Rzeki Czerwonej. Zakwaterujemy się na łodzi i wyruszymy do jaskiń Thien Canh Son. Po powrocie i spokojnym popołudniu w Hanoi przeniesiemy się do Hue, gdzie przeżyjesz niesamowitą przygodę jako pasażer Vespy! Odwiedzimy najważniejsze punkty Hue – Zakazane Miasto, “Koloseum” i grobowiec króla Gia Long. Kolejnym pięknym miastem na Twojej trasie będzie Hoi An ze swoją uroczą starówką i pomnikiem Kazika. Przez Sajgon wyruszysz do Delty Mekongu, jednego z najbardziej oryginalnych rejonów w Wietnamie. Ostatnie dni spędzisz na wyspie Phu Quoc ciesząc się słońcem i plażą.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Hanoi – Ha Long – Hue – Hoi An – Sajgon – Delta Mekongu – Phu Quoc

Szczegółowy program wycieczki

Dzień 1 Hanoi

Przylot na lotnisko Noi Bai w Hanoi. Oprawa wizowobagażowa. Przejazd z lotniska klimatyzowanym busem do hotelu w centrum miasta. Wczesne zakwaterowanie, śniadanie i czas wolny na odpoczynek. Po południu spacer z polskim pilotem po hanojskiej starówce, zwanej także “dzielnicą 36 ulic”, gdzie w przeszłości każda nazwa ulicy odpowiadała nazwie towarom jakie się na niej sprzedawało. Polecane miejsca do odwiedzenia: Plac Ba Dinh pod Mauzoleum Wuja Ho, Pagoda na „Jednej Nodze”, Świątynia Literatury, ulicą Dien Bien Phu, gdzie znajduje się stara dzielnica kolonialna będąca siedziba ambasad i administracji państwowej. Powrót do hotelu. Czas wolny. Wieczorem wyjście na kolację.

 

Dzień 2 Hanoi – Zatoka Ha Long

Po śniadaniu w hotelu przejazd minibusem w kierunku północnowschodnim. Po drodze miniemy malowniczą deltę Rzeki Czerwonej drugą największą rzekę w Wietnamie, pola ryżowe z grobowcami oraz górnicze miasteczka prowincji Quang Ninh. Dojazd do przystani, wejście na statek. Powitalny koktajl dla gości oraz zakwaterowanie w kajutach. Po zakwaterowaniu się gości łódź ruszy w rejs po Zatoce Ha Long obszaru znajdującego się na listach światowego dziedzictwa UNESCO. W programie m.in. kajaki, wizyta w wiosce na wodzie oraz na farmie pereł. Lekcje przyrządzania sajgonek. Wieczorem kolacja i nocleg na łodzi.

 

Dzień 3 Ha Long – Hanoi

Dla chętnych wczesna pobudka na poranne zajęcia z Tai Chi. Po śniadaniu na łodzi wizyta w jaskiniach Thien Canh Son zlokalizowanej na szczycie góry . Powrót na łódź, wykwaterowanie z kajut, lekki obiad oraz rejs powrotny do portu. Powrót do Hanoi. Po południu czas wolny w Hanoi.

 

Dzień 4 Hanoi – Hue

Po wczesnym śniadaniu w hotelu transfer na lotnisko na lot do Hue (08:30 09:45). Odbiór z lotniska, transfer do hotelu, wczesne zakwaterowanie, czas wolny. O godzinie 13:00 rozpoczęcie wycieczki na Vespach po Hue. W programie przejazd motorkami po mieście, wizyta w Królewski Zakazanym Mieście, w „Koloseum” gdzie w przeszłości odbywały się walki zwierząt. Następnie przejazd do grobowca króla Gia Long. Na koniec piknik przy lotosowym jeziorze. Powrót do hotelu około godziny 18.00.

 

Dzień 5 Hue – Hoi An

Po śniadaniu w hotelu przejazd minibusem (przejazd w małej grupie) do miasteczka Hoi An. Po drodze przejazd przez przełęcz Hai Van (jeśli pogoda pozwoli) geograficzną granicę pomiędzy Wietnamem Północnym, a Południowym oraz pomiędzy klimatem subtropikalnym i tropikalnym. Wizyta na słynnej plaży Lang Co oraz przystanek w Górach Marmurowych. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na odkrywanie uroków Hoi An oraz znalezienie pomniku „Kazika”.

 

Dzień 6 Hoi An – Sajgon

Po śniadaniu w hotelu czas wolny. Transfer na lotnisko na lot do Sajgonu (14:0015:25). Odbiór z lotniska, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku spotkanie z polskim pilotem w lobby hotelowym, spacer po kolonialnym Sajgonie. Powrót do hotelu. Wieczorem szalona, ale bezpieczna jazda na motorkach po Sajgonie.

Sajgon z pozycji motorka wygląda zupełnie inaczej, a jadąc na tylnym siedzeniu motorka, każdy uczestnik ma wyśmienita okazje do ciągłego obserwowania (i fotografowania) życia w jednej z największych azjatyckich metropolii. W programie lokalne jedzenie, kawa, sok z trzciny cukrowej i wizyta w nocnym rockowym klubie. Powrót do hotelu około godziny 23.00.

 

Dzień 7 Sajgon – Delta Mekongu

Po śniadaniu w hotelu wycieczka do Delty Mekongu, jednego z najbardziej oryginalnych rejonów w Wietnamie. Obszaru przeciętego licznymi rzekami i kanałami, a równocześnie połączonego siecią tysiąca mostów i mostków oraz wciąż funkcjonującym na szeroką skalę transportem rzecznym.

Przejazd około 90 kilometrów do prowincji Ben Tre słynącej z wszechobecnych palm kokosowych i sieci małych kanałów wodnych. Na miejscu rejs po Mekongu, wizyta w lokalnych warsztatach rzemieślniczych, przedstawienie z tradycyjną muzyką z Delty i obiad ze specjałami kuchni mekońskiej. Powrót do Sajgonu, po drodze przerwa na kawę w hamaku. Wieczorem czas wolny.

 

Dzień 8 Sajgon – Wyspa Phu Quoc

Po śniadaniu w hotelu czas wolny. Transfer na lotnisko na lot na Wyspę Phu Quoc (13:35 14:35). Odbiór z lotniska, transfer do resortu. Czas wolny.

 

Dzień 9-11 Wyspa Phu Quoc

Czas wolny na Wyspie Phu Quoc.

 

Dzień 12 Phu Quoc – Sajgon – wylot

Transfer na lotnisko na lot do Sajgonu (10:50 11:55). Transfer z lotniska do centrum miasta. Czas wolny na ostatnie zakupy. Po południu transfer na lotnisko na lot powrotny do Polski.

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe