Wietnamski spacer

Czas trwania wycieczki

19 dni

Kraje, które odwiedzimy

Wietnam, Tajlandia

Tytuł wycieczki

Wietnamski spacer

Ilość dni

19

Program wycieczki w pliku

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas. Z nami wszystko jest możliwe!

Po zakwaterowaniu w hotelu zabierzemy Cię na wprowadzający spacer po Sajgonie połączony z kolacją w lokalnej knajpce. Kolejnego dnia będziesz miał okazję lepiej poznać Sajgon za dnia – zobaczysz piękne zabytki i zachwycisz się kolorami Ho Chi Minh. Zauroczy Cię Delta Mekongu, gdzie w prowincji Ben Tre z każdej strony otaczać Cię będą palmy kokosowe i sieci małych kanałów wodnych. Tam przygotowaliśmy rejs w tropikalnej scenerii z przystankami np. w rodzinnym ogrodzie owocowym czy warsztacie produkującym cukierki kokosowe. Po przelocie do Danang wybierzemy się do pięknego Hoi An wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO . Słynna z uprawy ziół i warzyw wioska Tra Que zszokuje CIę kolorami i zapachami. Czekają tam na Ciebie zajęcia kulinarne! Będziesz miał dzień na odpoczynek i wspominanie, zanim z Hue polecisz do Hanoi – tam czeka Cię kilka pięknych zabytków i wycieczka rikszami. Na Twojej trasie nie mogło zabraknąć zatoki Ha Long, przyrodniczego cudu świata, który poznasz z pokładu łodzi! Twoim następnym celem będzie Bangkok z jego złotymi świątyniami, leżącym Buddhą i dynamicznym rozwojem. Ostatnie dni spędzisz na plaży w Hua Hin, gdzie nacieszysz się słońcem przed powrotem do domu.

Miejsca, które odwiedzimy w trakcie wycieczki

Ho Chi Minh – Delta Mekongu – Danang – Hoi An – Hanoi – Ha Long – Bangkok – Hua Hin

Szczegółowy program wycieczki

Dzień 1 Sajgon przylot

Przylot do Sajgonu. Odbiór z lotniska przez kierowcę i przejazd do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, chwila odpoczynku na odświeżenie się i wyjście wieczorem z przewodnikiem na spacer aby zapoznać się z najbliższym otoczeniem i rozpocząć kosztowanie pysznej wietnamskiej kuchni. Wprowadzenie do realiów podróżowania po regionie. Nocleg.

 

Dzień 2 Sajgon

Śniadanie w hotelu. Następnie wycieczka piesza z przewodnikiem po centrum Sajgonu i zwiedzanie jego kolonialnych zabytków takich jak piękny budynek poczty głównej, ratusza miejskiego i katedry Notre Dame. Popołudnie wolne na odpoczynek po podróży. Nocleg.

 

Dzień 3 Sajgon – Delta Mekongu – Sajgon

Śniadanie. Wycieczka w małej grupie z anglojęzycznym przewodnikiem do Delty Mekongu. Przejazd około 2,5 h do prowincji Ben Tre słynącej z wszechobecnych palm kokosowych i sieci małych kanałów wodnych. Po dotarciu na miejsce spotkanie rejs przez tropikalną scenerię kanałów obsadzonych palmami. W czasie rejsu przystanki się w takich miejscach jak m.in. tradycyjna cegielnia z niesamowitymi piecami w kształcie ula, ogród rodzinny z tropikalnymi owocami, warsztat produkujący cukierki kokosowe. Następnie przejazd miejscową rikszą motorową (Xe Loi) na pyszny lunch z lokalnymi specjalnościami. Po lunchu małą łodzią wiosłową rejs przez najmniejsze kanały i po kolejnej przesiadce powrót na brzeg. Powrót do Sajgonu. Nocleg.

 

Dzień 4 Sajgon – Danang – Hoi An

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu transfer z kierowcą na lotnisko w Sajgonie i lot do Danang w centralnym Wietnamie (przelot ok 1h 10 minut). Z lotniska w Danang przejazd (ok. godziny) do miasteczka Hoi Anwpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO i słynącego z przepięknej zabudowy oraz niezliczonych zakładów krawieckich. Popołudniowe wyjście na spacer po miasteczku z przewodnikiem. Wizyta m.in. na moście japońskim, najstarszym zabytku i symbolu miasta, w sali zgromadzeń chińskich mniejszości i pod pomnikiem Polaka Kazimierza Kwiatkowskiego. Nocleg.

 

Dzień 5 Hoi An

Śniadanie w hotelu. Wycieczka samochodem do niedalekiej wioski Tra Que, która słynie z uprawy ziół i warzyw. Obejrzenie ogrodów i tutejszych upraw, po czym zajęcia kulinarne w ramach których nauka przygotowania kilku prostych potraw kuchni wietnamskiej i lunch. Po lunchu powrót do hotelu, czas wolny popołudniu. Nocleg.

 

Dzień 6 Hoi An

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na zwiedzanie miasteczka, plażowanie (konieczny dojazd 4km) wizytę w zakładach krawieckich lub odpoczynek na hotelowym basenie. Nocleg.

 

Dzień 7 Hoi An – Danang – Hanoi

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu transfer na lotnisko w Hue skąd przelot do Hanoi (ok 1h lotu). Z lotniska w Hanoi transfer z kierowcą do hotelu (ok 1h), gdzie zakwaterowanie. Popołudnie wolne na samodzielną eksplorację miasta, hotel zlokalizowany jest w cichej uliczce tuż obok katedry Świętego Józefa i 4 minuty spacerem od Jeziora Zwróconego Miecza. Nocleg.

 

Dzień 8 Hanoi

Śniadanie w hotelu. Tego dnia zwiedzanie atrakcji Hanoi i jego Starego Miasta. Wizyta pod pobliską katedrą św. Józefa. Następnie przejazd do najstarszego uniwersytetu w kraju, tzw. Świątyni Literatury i zaraz jednego z
najciekawszych
obiektów w mieście.

Stamtąd przejazd nad jezioro Zachodnie gdzie zwiedzanie malowniczo położonej pagody Tran Quoc, także jednej z najstarszych w mieście. Powrót do centrum gdzie początek niezwykłej godzinnej wycieczki rikszami przez kręte i urocze uliczki Starego Miasta, pełne warsztatów rzemieślniczych i małych sklepików. Nocleg.

 

Dzień 9 Hanoi – Zatoka Ha Long

Po śniadaniu wyjazd z hotelu ok. godziny 08.00 i przejazd ok 4 godziny w kierunku zatoki Halong, jednego z przyrodniczych cudów świata. Po dotarciu do zatoki Halong wejście na pokład łodzi. Zakwaterowanie w kabinach, lunch w restauracji na pokładzie, a w tym czasie łódź płynie przez zatokę gdzie ponad 1800 skalistych wysepek z pionowymi klifami wystaje z morza. Popołudniowa wizyta w jaskini lub pływanie na kajakach
po
zatoce, albo po prostu odpoczynek w kabinach. Wieczorem kolacja na pokładzie. Nocleg na pokładzie łodzi.

 

Dzień 10 Zatoka Ha Long – Hanoi

Śniadanie na pokładzie. Następnie kontynuacja programu rejsu. W południe opuszczenie pokładu i przejazd powrotny do Hanoi (około 4 godziny). Przyjazd do Hanoi około godziny 17:00 Nocleg.

 

Dzień 11 Hanoi – Bangkok

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu transfer z kierowcą na lotnisko w Hanoi skąd przelot do Bangkoku, stolicy Tajlandii. Lot około 2h 10 min. Po przylocie do Bangkoku transfer do hotelu z kierowcą. Nocleg.

 

Dzień 12 Bangkok

Śniadanie w hotelu. Dzień na poznanie Bangkoku, wizyta w Królewskim Grand Palace oraz świątyni Szmaragdowego Buddhy. Oba obiekty znajdują się na współdzielonym terenie ograniczonym zabytkowymi murami. Wat Phra Kaew to świątynia skrywająca najcenniejszą statuetkę Buddhy w kraju, Szmaragdowego Buddhę. Ta wspaniała świątynia jest miejscem licznych pielgrzymek oraz nawet liczniejszych odwiedzin turystów. Pałac Królewski znajdujący się tuż obok jest zbudowany już w zdecydowanie bardziej europejskim stylu, tylko jego dach nawiązuje do lokalnego stylu.

Po wizycie w pałacu przejście piesze do sąsiadującej z nim świątyni Wat Pho, która skrywa olbrzymi posąg leżącego Buddhy. Następnie lunch w restauracji i wycieczka łodzią. Bangkok ma znakomicie rozbudowaną sieć transportu wodnego, natomiast my zwiedzimy dzielnicę Thonburi gdzie można zobaczyć że dynamiczny rozwój miasta jakby zupełnie pominął niektóre z jego bardzo centralnie położonych częściprzy okazji wycieczki łodzią wizyta na farmie orchidei lub na targu kwiatowym. Nocleg.

 

Dzień 13 – Hua Hin

Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd z kierowcą do miejscowości Hua Hin (ok 3,5h jazdy samochodem), która słynie z pięknej plaży i dużego spokoju w porównaniu do innych znanych kurortów jak Pattaya czy Phuket. Pobyt w resorcie nad morzem łącznie na 6 dni.

 

Dzień 14-18 Hua Hin

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na wypoczynek na basenie, plaży lub samodzielną eksplorację okolicy.

 

Dzień 19 Hua Hin – Bangkok

Śniadanie w hotelu. Następnie wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Bangkoku (przejazd ok 3,5h).

Koniec programu.

Minimalna ilość osób

Nie wymagamy określonej liczby osób. Możemy zorganizować prywatną wycieczkę tylko dla Ciebie!

Jaka jest cena wycieczki?

Cenę wycieczki ustalamy zawsze indywidualnie. My nie sprzedajemy gotowych wycieczek, organizujemy je specjalnie dla Was. Końcowa cena uzależniona jest od ilości osób, wybranego standardu hoteli oraz dodatkowych atrakcji.

Jeśli ten plan Ci się podoba, ale chcesz w nim cokolwiek zmienić – napisz do nas.

 

Z nami wszystko jest możliwe!​

Przeżyjesz to z nami

Zobacz nasze Inne wycieczki objazdowe